Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Ke Svobodným se před eurovolbami přidaly dvě nové posily

Ke Svobodným se před eurovolbami přidaly dvě nové posily

Na Svatého Martina pořádala strana Svobodní celorepublikový sněm, na kterém oznámily vstup do strany dvě známé osobnosti. Pravicové straně přislíbilo podporu i několik uskupení a veřejně známých obhájců svobody.

Jednou z nich je ekonomka Markéta Šichtařová. Na sněmu oznámila, že ke Svobodným se oficiálně přidala před několika dny. Sdělila, že byť politiku nemá ráda, k rozhodnutí ji dohnala současná kritická situace.

Další „novou“ osobností je podnikatel a bývalý kandidát na prezidenta Karel Diviš, který má se Svobodnými veřejnou vazbu již nějakou dobu. Diviš aspiruje na „stranickou dvojku“ do eurovoleb.

„Musíme zabrat, teď a tady!“ vyzval zúčastněné v projevu Diviš a dodal, že úspěšnými volbami zažehnou i úspěch v nejbližších českých parlamentních volbách.

Do primárek o ono druhé místo kandidují také místopředseda strany Luboš Zálom a také Matěj Gregor. Jedničkou strany do eurovoleb je předseda Libor Vondráček.

Spojení sil a podpora

Předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka sdělil, že se Svobodnými mají společné hodnoty, a ocenil otevřenost předsednictva Svobodných. Chtějí „iniciovat změnu, něco nového, k čemu budou občané vzhlížet s nadějí,“ sdělil na adresu Svobodných a dodal, že proto s nimi „spojí síly“.

Svobodné podpořil i další motorista – bývalý automobilový závodník a prezident Jaguar klubu České republiky Filip Turek.

Další spojení politických sil avizoval na sněmu předseda strany Česká pravice Michal Simkanič. „Pouze spojené síly můžou tento marasmus prolomit,“ reagoval na současnou situaci doma i v Evropě a poznamenal, že koalici Spolu „spojuje pouze touha po židlích“.

Další řečník Hynek Fajmon z Tea Party sdělil, že v ODS je dle něj skupina, která bude volit Svobodné namísto ODS. Vůči koalici Spolu vyjádřil skepsi a kritizoval klimatickou politiku EU, kterou nazval „akce Greta“. Klíčovým bodem v tomto ohledu byl dle něj klimatický zákon z června 2021, kdy „hned vystřelily ceny emisní povolenky“ a „investoři pochopili, že je na trhu nový produkt“. Později dodal, že povolenky jsou výhodné i pro politiky, protože se pak „můžou chlubit“, jak „umí rozdávat“. Současný Evropský parlament je dle jeho mínění „nejlevicovější, jaký kdy byl“, a vyzval ke spojenectví: „Ti, co s tímto nesouhlasí, se musí spojit a poslat [své] lidi do EP.“ Naději na změnu klimatické politiky vidí i v tom, pokud by byl „příští rok v USA zvolen normální prezident“.

Podporu Svobodným vyjádřila i Gabriela Sedláčková ze Společnosti pro obranu svobody projevu a Konzervativní strany, právník Tomáš Nielsen, ex-Pirát Ondřej Dostál, manažer a diplomat Jiří Hynek, Natálie Vachatová a několik dalších osobností.

Zdroj: Epoch times

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Markéta Šichtařová

Ing. Markéta Šichtařová

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Ing. Markéta Šichtařová

Ing. Markéta Šichtařová

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31