Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jaroslav Chalupský pozval senátory na výjezdní zasedání na Jindřichohradecko.

Jaroslav Chalupský pozval senátory na výjezdní zasedání na Jindřichohradecko.

Celkem osm senátorů a senátorek v čele s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem má dnes a zítra výjezdní zasedání výboru na Jindřichohradecku. Program zahájili dopoledne v Hvězdárně a planetáriu v Jindřichově Hradci, kde je přivítal starosta města Jan Mlčák. Výjezdní zasedání Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu inicioval jeho místopředseda a radní města Jindřichův Hradec Jaroslav Chalupský. Hostem zasedání je také odborník na klimatické změny a životní prostředí Jan Pokorný. 

V planetáriu senátory přivítala ředitelka Vzdělávacího a kulturního centra Jindřichův Hradec Jitka Čechová. Poté senátoři shlédli film o vesmíru promítaný na kopuli planetária a seznámili se i s hvězdářskými dalekohledy. Starosta Jindřichova Hradce i ředitelka VKC JH obdrželi od předsedy senátu pamětní list jako připomínku návštěvy senátorů v Jindřichově Hradci. Po procházce městem pokračoval program u Gymnázia Vítězslava Nováka, kde senátoři společně vysadili senátní strom DofE a předali ho do péče studentů DofE, kteří pracují na svém sebezdokonalování v rámci celosvětové aktivity „The Duke of Edinburgh International Award“ zaštítěné princem Philipem. Senátoři navštívili také Dačice a Horní Pěnu. Zítra, ve čtvrtek 20. května, je čeká program v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci, návštěva pivovaru v Kamenici nad Lipou a další zastávky v Pelhřimově.

Smyslem výjezdního zasedání je setkat se v terénu s odborníky na lesnictví, vodní hospodářství a zemědělství. Spolupráce těchto profesí nejvíce přispívá k zadržování vody v krajině, které je skrze vegetaci tak potřebné k udržení rovnováhy mezi suchem a přívalovými dešti. Výjezdní zasedání navazuje na teoretickou část, která se konala dne 21. 4. 2021 v prostorách Senátu PČR. Biolog Jan Pokorný zde objasnil vědeckou podstatu zmíněných jevů a možnosti jejich balancování s cílem dosažení lepšího klimatu pro život občanů ve městech i v celém regionu. Je to poprvé, kdy se senátoři v čele s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem v takovém počtu podívali do Jindřichova Hradce. 

Zdroj: zde.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31