Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Fiala ukázal, že je odtržený od reality a manipuluje lidi

Fiala ukázal, že je odtržený od reality a manipuluje lidi

Svobodní reagují na video, které nedávno premiér Petr Fiala natočil o cenách potravin v Německu a v České republice. Podle Svobodných chtěl premiér Fiala svým videem vzbudit dojem, že se zajímá o problémy normálních lidí. Ve skutečnosti ale jen prokázal, že o těchto problémech nic neví. Svobodní také upozorňují, že se Fiala stylizoval do role oběti a ukázal prstem na zlé řetězce, místo aby konstruktivně nabídl řešení.

Předseda Svobodných Libor Vondráček Fialovo video nemilosrdně zkritizoval a označil ho za trapné a směšné. „Tohle přeci většina lidí ví už roky! Sám jsem na otázky novinářů na tohle téma odpovídal už nesčetněkrát. Premiér asi chtěl ukázat, že se ‚zajímá o problémy normálních lidí‘, ale ve skutečnosti tím pouze předvedl, že o těchto problémech nic neví. A já osobně v tom vnímám ještě jednu věc, takový náznak manipulace. Totiž ono to vlastně bylo stylizování se do role oběti a ukázání prstem vágně ‚na někoho‘, kdo má být viníkem trablů lidí. Premiér nikdy nemá ze sebe dělat oběť! Never ever!“ řekl Vondráček.

Markéta Šichtařová, přední česká makroekonomka a členka strany Svobodní, vysvětlila, proč jsou ceny potravin v České republice vyšší než v Německu. „Je to dáno tím, že máme přeceněnou měnu, která je uměle držena vysoko kvůli našemu vstupu do eurozóny. V podstatě to znamená falešný dojem, že jsme bohatí a že si můžeme dovolit investovat. Ale ve skutečnosti to znamená, že jsme dražší než naši sousedé a že ztrácíme konkurenceschopnost. A to se projevuje i na cenách potravin, které jsou v České republice o 20 procent vyšší než v Německu,“ řekla Šichtařová.

Svobodní se zasazují za svobodu a demokracii v České republice i v Evropě. Svobodní jsou proti nekontrolované migraci, která podle nich ohrožuje naši bezpečnost, kulturu a identitu. Svobodní jsou také proti zbytečné regulaci a byrokracii, která brzdí podnikání a hospodářský růst.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31