Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pomoc na jižní Moravě musí být maximálně efektivní, děkujeme za vaši podporu – 25/2021

Pomoc na jižní Moravě musí být maximálně efektivní, děkujeme za vaši podporu – 25/2021

Obsah obrázku text, klipart  Popis byl vytvořen automaticky

 

Týdeník Svobody – 25. týden 2021

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti zdar!

 

tragické události na jižní Moravě zasáhly téměř celé Česko. Po ničivém tornádu se celá společnost semkla a začala postiženým místům pomáhat mnoha způsoby. Od materiální pomoci, finanční, ale i fyzickou pomocí na místě neštěstí. 

 

V této souvislosti si náš místopředseda Jan Dočekal vzpomněl, jak sám jako záchranáč Českého červeného kříže v roce 2002 pomáhal při povodních. Není však pomoc jako pomoc. Skutečnou pomoc náš místopředseda popsal níže:

 

„V roce 2002 jsem jako záchranář ČČK pomáhal po povodních. Víceméně obdobná situace jako nyní na Hodonínsku a Břeclavsku. Myslím, že z toho mám pár zkušeností:

– posílejte PENÍZE, PENÍZE, PENÍZE. Ti lidé sami nejvíc vědí, co potřebují. Zásobování funguje! 

– hodí se úklidové prostředky (Savo, hadry, kýble, nářadí)

Naopak co není vhodné:

– potraviny. Hladomor nikde neřádí a zkušenost je taková, že v prvních pár dnech se tam toho navozí hromada a pak se to vyhazuje

– voda. Je to těžké a zabírá moc prostoru z hlediska logistiky. Všude jsou přistavené cisterny. 

– oblečení, boty, hračky. Spousta lidí vyprázdní šatník, místo do popelnice to hodí „na charitu“ a plácají se po zádech jak jsou šlechetní. NE! Jednak půlka těch věcí je špinavá a potom, jak to chcete rozdělovat? Jsou různé velikosti atd. Většina toho končí jako hadr na vytírání a zbytek jde do popelnice. Navíc ze zkušenosti vím, že těm lidem (i když přišli o vše) je někdy „blbé“ přebírat uválené obnošené věci. 

Nabídka pomoci s úklidem, odklízením apod.:

– ozvěte se s nabídkou nejdříve za týden, za 14 dní. V prvních dnech nechte pracovat složky IZS a dobrovolníky, kteří se tam stejně nahrnou tak jako tak. 

– po cca 14 dnech opadá prvotní nadšení hurápomocníků, kteří se dosud jen pletli pod nohy hasičům, statikům a jen zvyšovali chaos. Práce je ještě na půl roku minimálně. O to cennější je pomoc třeba za měsíc, kdy už je přesně jasné co dělat, s čím pomoct. 

– pokud jedete pomáhat, mějte s sebou vlastní základní vybavení (montérky, pracovní rukavice, lopata apod.) včetně vody, jídla apod. Není nic horšího, než když se někde zjeví manekýn a řekne dejte mi něco na práci a koukejte mi k tomu dát najíst!“ 


 
S ohledem na výše uvedené jsme se rozhodli pro několik forem pomoci:

1) Pomoc finanční – jak píše Jan Dočekal, lidé potřebují hlavně peníze.

2) Pomoc všeho druhu – savo, hadry, kýble, nářadí, technika, oblečení, potraviny – vždy po koordinaci se záchrannými složkami. 

 

image

 

image

 


 

Dále vám přinášíme třetí díl upřímné zpovědi předsedy Libora Vondráčka, tentokrát o Evropské unii – o výhodách i nevýhodách našeho členství a alternativách k ní

 

Libor Vondráček na tyto otázky odpovídá velmi otevřeně. Poslechněte si velmi zajímavý pohled našeho předsedy – stačí kliknout na níže uvedený obrázek. 

 

Obsah obrázku text, zeď, interiér, osoba  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Dále pokračujeme v tour napříč Českou republikou s peticí za zachování české koruny! 


 Český lev nosí na hlavě korunu jako symbol suverenity Zemí koruny České. Součástí naší suverenity je nejen symbolicky stabilní a silná měna, která svědčí českému hospodářskému živlu i úsporám našich občanů. Proto jsme připravili jako uskupení „Trikolora Svobodní Soukromníci“ petici pro zachování české koruny, s kterou začínáme jezdit napříč republikou a sbírat podpisy všech, kterým zálěží právě na zachování české koruny vůči euru. 

 

Petici můžete podepsat na tomto odkaze. Každý, kdo se nám pod petici podepíše, stane se symbolicky hrdinou české koruny. Staňte se hrdinou také a přijďte na náš stánek osobně, jakmile dorazíme do vašeho města. Tento týden zavítáme do Brna. A v tour budeme dále pokračovat!  

 

Rovněž se na našich stáncích můžete kromě petice těšit na celou řadu zajímavých osobností, zajímavý program, velmi dobrou náladu a vlnu pozitivní energie!

30. června – 8 – 18 – Brno – Náměstí svobody

 

 

Obsah obrázku text, noviny, snímek obrazovky  Popis byl vytvořen automaticky

 

Těšíme se na setkání s vámi! 


 


 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“
 

 

image

 

Svobodná hospoda

 

Minulý týden jsme se v naší pravidelné Svobodné hospodě bavili o dotacích. Zda fungují dotace jako drogy? Proč dotace jen přibývají? Mohli bychom dotace zrušit? Na tyto a řadu dalších otázek jsme nacházeli odpovědi v naší Svobodné hospodě. Pro přehrání stačí kliknout na níže uvedený obrázek.

 

Obsah obrázku text, osoba, muž, interiér  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Dnes se budeme v naší Svobodné hospodě bavit o velmi ožehavém tématu a to o politických neziskovkách. Pro nemá státá živit politické neziskovky? Jak je má poznat? Jestli Vás toto téma zajímá více, můžete se přihlásit 28. 6. do naší Svobodné hospody, ve které se budeme o této problematice od 19:50 bavit.  Svobodná hospoda je tu pro vás! Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.

 

Meeting ID: 988 4029 5488 

Passcode: sberanem