Monitoring médií za období 30. 10. – 5. 11. 2020 – rozhovor pro Insider, prodloužení nouzového stavu, legální držení zbraní. ‌ ‌ ‌

Monitoring médií za období 30. 10. – 5. 11. 2020 – rozhovor pro Insider, prodloužení nouzového stavu, legální držení zbraní. ‌ ‌ ‌

Tisková zpráva, Praha, 6. 11. 2020

Milí příznivci svobody,

v monitoringu médií za uplynulý týden vám přinášíme mimo jiné velmi zajímavý rozhovor pro Insider, kde vystoupili společně Libor Vondráček s Jardou Chalupským. Dále byl uplynulý týden ve znamení prodloužení nouzového stavu a Jarda Chalupský se též vyjádřil k legálnímu držení zbraní.

1) Rozhovor pro Insider.

Předseda Libor Vondráček a senátor Jarda Chalupský přijali pozvání a poskytli velmi zajímavý rozhovor pro Insider. V rozhovoru se mimo jiné zmiňují o tom, že všechny dotace, nejenom ty pro Babiše, jsou špatné.

Michal Půr okomentoval rozhovor takto:
„Strana Svobodných v posledních senátních volbách zaznamenala ojedinělý, ale o to zajímavější úspěch, když její kandidát Jaroslav Chalupský porazil matadora a dlouholetého předsedu Senátu Milana Štěcha. V čele strany navíc stojí jeden z nejmladších českých politiků Libor Vondráček, kterému je 26 let. „Když přijedu do Prahy, tak si připadám jako v panoptiku,“ říká v nejnovějším díle podcastu Insider s tím, že noví členové se rekrutují především z venkova, kde podle něj i v případě mladších generací stále funguje „selský rozum“ a lidé jasně vidí, že dotační systém postupně likviduje českou krajinu i jejich styl života.
„Všechno je překryté debatou o Babišovi. Říkáme, že dotace Babišovi jsou špatné, ale dotace jsou špatné obecně. Jednou se to utrhne a my v tom budeme žít,“ vysvětluje Vondráček. Chalupský upozorňuje na své zkušenosti s komunální politikou v Jindřichově Hradci, které mají k ideálu rozhodně daleko. „Slibovali jsme si, že máme dobrého ekonoma, ale pořád čekám, kdy z toho začnou vypadávat nějaká čísla. Všechny podniky jdou na krev. Pokladna na konci dne rozhodne o tom, jak se budete chovat dál,“ říká.
Svobodní vznikli před více než 10 lety, když se část tehdejších a velmi liberálních členů ODS odtrhla od své mateřské strany. „ODS uhnula od toho, co hlásala v 90. letech,“ říká Vondráček. Sám si ovšem uvědomuje, že prodávat myšlenky Svobodných v současné době, kdy roste moc státu, není jednoduché. A ani od příštích parlamentních voleb si neslibuje zázraky. S tím souhlasí i Chalupský, podle nějž Svobodní ještě můžou čekat na úspěch několik let, ale nepochybuje, že nakonec přijde. „Celý svět je založený na motivaci. Jakmile tohle zmizí, tak se svět začne zastavovat. Jakmile si budeme myslet, že peníze rostou na stromě, tak to bude hrůzostrašné. Musí to skončit,“ dodává.
Pokud vás zajímá, jak se Svobodní dívají na Senát, kam se překvapivě dostali, proč si myslí, že Senát si už na celou svoji existenci vydělal, jak se podle nich pozná „pravičák“ a „levičák“ či s jakým programem vstoupí do dalších voleb poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.“

Všechny dotace jsou špatné, nemůže nadávat jen na ty pro Babiše 

Info.cz rozhovor

Netolerujme ani plíživé snahy o okusování našich svobod. V tomto kontextu se Jarda Chalupský ve svém příspěvku vyjadřuje k legálnímu držení zbraní.

Legální držení zbraní

2) Příspěvky místopředsedů strany.

Místopředseda strany, Alois Sečkár, ve své úvaze nazvané „V nouzi poznáš stát“, popisuje situaci kolem prodloužení nouzového stavu.

V nouzi poznáš stát

Místopředseda strany, Luboš Zálom, se ve svém příspěvku „Zabraňte prodloužení nouzovému stavu“ z konce minulého týdne, rovněž vyjadřuje k jednání v Poslanecké sněmovně o prodloužení nouzového stavu.

Zabraňte prodloužení nouzového stavu

Luboš Zálom se dále ve svém blogu vrací k teroristickým útokům ve Francii a Vídni. Svůj příspěvek nazval „Nejsme v bezpečí“.

Nejsme v bezpečí

3) Komunální politika

Zastupitelé v Chrudimi odsouhlasili rekonstrukci stávající sportovní haly na Tyršově náměstí. Místostarosta Petr Lichtenberg (Svobodní) uvádí: „Vedení města přichází s dvěma možnými variantami – s megalomanskou přestavbou sportovní haly na moderní halu s poměrně luxusním vybavením pro sportovní kluby, zejména pro futsalový klub. Nebo s rekonstrukcí stávající sportovní haly, jako tělocvičny pro základní školy a další rekreační sportovce, a výstavbou úplně nové moderní sportovní haly na zelené louce.“

Rekonstrukce haly

Blanenský deník a Brněnský deník se zmiňují o rozšiřování modrých zón v Brně.
V Brně vyznačí městští silničáři modré čáry v ulici Jana Babáka, dále v Chodské a Domažlické ulici v Brně. Zóna začne platit 16. listopadu. Novinka čeká i na řidiče na Jakubském náměstí v centru města. Z osmi stání zůstanou dvě v původním režimu omezení, zbylých šest získají rezidenti. „Nová koncepce vjezdů totiž umožňuje zásobování jen dopoledne,“ uvedl radní Brna-středu Jan Mandát.

Brněnský deník

4) Pravidelné příspěvky na FB Svobodných

https://www.facebook.com/svobodni

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31