Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Chalupský: Netolerujme ani plíživé snahy o okusování našich svobod.

Chalupský: Netolerujme ani plíživé snahy o okusování našich svobod.

Než začneme dlouhé týdny řešit výsledky voleb v USA, chtěl bych zmínit jednu věc, kterou bych rád, aby nezapadla a která s těmi volbami možná souvisí víc, než by si člověk myslel. Jde o další svobodu, která je vedle motorismu stále více okusována – svoboda legálně držet zbraň, použít ji v nouzi, nebo dokonce se pokusit ubránit sebe a své blízké v případě nutnosti.

Tak jako fandím motoristům, krásným autům a motorkám s velkým výkonem, byť mě samotnému ke každodenní potřebě stačí úsporné malé auto, stejně tak jsem pro zachování svobody v ČR držet legálně a po řádném zacvičení zbraň v intencích zákona, který máme jeden z nejlepších. Byť sám držitelem zbraně nejsem a asi bych se nechal tlouct do poslední chvíle, než bych ji použil, ale prostě mám v naturelu, že se raději postarám sám o sebe a své blízké kolem, než bych spoléhal na nějakou kolektivní pomoc aparátu.

Byl jsem proto překvapen, když jsem se bavil s panem Soukupem o jejich podnikání, jak plíživě jsou i oni postupně nejrůznějšími iniciativami obkličováni a jak se jim snaží do toho podnikání záměrně „sypat písek“. Třeba tím, že vám banka nezřídí platební terminál na přijímání bezhotovostních karet, když uvedete, že máte tento sortiment v nabídce. Radil jsem poptat ne evropské banky, ale zkusit nějakou americkou, kde by k tomuto zboží mohli mít lepší vztah, protože ho mají zakotveno i v ústavě. Tak doufám, že i tam se po volbách něco takového nezmění po vzoru odzbrojovacích iniciativ v EU a dělání z lidí bezmocné jelimany.

Mě to prostě připadá padlý na hlavu… projdu testy, naučím se se zbraní zacházet, jsem řádně poučen, jsem si vědom důsledků svého konání, jsem se zbraní jasně ztotožněn, dokonce ji chci i transparentně nakoupit bezhotovostně (ne někde v nočním autě za cash) a ono to nelze.

Nenechme se okusovat ani v tomto směru. Buďme přísní a nekompromisní v dodržování pravidel, ale nenechme si omezovat ani tyto svobody.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31