Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní podporují stanovisko Podnikatelských odborů k obhajobě maloobchodu

Svobodní podporují stanovisko Podnikatelských odborů k obhajobě maloobchodu

Tisková zpráva, Praha, 22. 2. 2021

STANOVISKO SVOBODNÝCH:

Svobodní vítají rozhodnutí Ústavního soudu, které považují za důkaz necitlivosti plošných opatření vlády. Vláda neodůvodněnými restrikcemi poškozuje maloobchod a střední třídu v České republice obecně. Vyslovujeme absolutní souhlas se stanoviskem Podnikatelských odborů.

Podnikatelské odbory – Bábek: Máme to černé na bílém. Vláda likviduje živnostníky a drobné podnikatele.

Podnikatelské odbory vítají rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého bylo uzavření maloobchodu nezákonné. Potvrdilo se tak, že vláda neměla žádné relevantní důvody k zavírání malých obchodů a opatření, která vydala, se neopírají o odborná doporučení. „Máme to černé na bílém. Vláda jednala v zásadním rozporu s ústavou a cíleně tak likvidovala a šikanovala živnostníky a drobné podnikatele,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Podnikatelské odbory upozorňují zejména na skutečnost, že ještě na sklonku minulého roku se ministr obrany a člen krizového štábu Lubomír Metnar zaštiťoval odbornými analýzami, které měly potvrzovat, že se virová nákaza šíří nejrychleji právě v maloobchodech. Tyto analýzy nikdy nepředložil a nebyly předloženy ani jako důkaz pro rozhodování soudu. Soud naopak konstatoval, že z žádného relevantního zdroje není patrné, na základě čeho vláda rozhodovala.

Nález Ústavního soudu neznamená otevření maloobchodu, protože současná opatření jsou vyhlášena díky novému nouzovému stavu. „Rozhodnutí zavřít malé obchody však vláda znovu nijak neodůvodnila. Podnikatelské odbory tedy požadují okamžité zastavení restrikcí a nápravu stavu. Tedy plné otevření všech obchodů, bez rozdílu,“ tvrdí Bábek. Podle něho je dnes na místě rovněž otázka plné náhrady škod, které vláda způsobila živnostníkům a drobným podnikatelům svým nezákonným konáním.

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. -mají více než 14 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

Republikové předsednictvo Svobodných

Případné dotazy prosím směřujte na:
mluvci@svobodni.cz, +420 773 071 301
PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31