Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Stanovisko Svobodných k volbám v roce 2024

Stanovisko Svobodných k volbám v roce 2024

Předsednictvo Svobodných deklaruje, že se v roce 2024 bude soustředit na evropské a senátní volby, které mohou být prostředkem k naplnění cílů a programových priorit Svobodných.

Vzhledem k nesprávnému postupu při zřizování krajů a vymezení jejich kompetencí máme silné pochybnosti o smysluplnosti krajského zřízení v podobě v jakém dnes tyto vyšší územně samosprávné celky (VÚSC) existují.

Krajských voleb se tak v roce 2024 zúčastníme jen tam, kde místní buňky a zastupitelé usoudí, že v tomto volebním klání mohou zabránit nežádoucím efektům pro jejich obce či regiony. Zvážení účelnosti a formy kandidatury v krajských volbách nechává Republikové předsednictvo čistě na jednotlivých krajských předsednictvech.

Svobodní současně vyjadřují vůli podílet se do budoucna na takových změnách územního členění České republiky, které povedou ke snížení byrokracie, posílení a zeefektivnění fungování VÚSC. Podpoříme každou změnu, která sníží počet VÚSC a bude více respektovat hranice historických zemí Čech, Moravy a Slezska oproti současnému stavu.

Stanovisko předsednictva Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31