Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

MUDr. Miroslav Havrda: Projev 3. 9.

MUDr. Miroslav Havrda: Projev 3. 9.

Přestože máme výhrady k některým řečníkům a také jejich požadavkům, které dnes zazněly na Václavském náměstí, dva naši členové na akci promluvili na pódiu.

Situace, která je před námi je totiž mimořádně vážná a je důležité, aby pravicová opozice vůči současné vládě nevyklidila pole a nenechala napospas oprávněně naštvaný národ např. komunistům či lidem jako pan Středula.
Není možné, aby k těmto lidem promlouvali jen ti, kteří nenabízí více svobody pro občany, více nezávislosti naší zemi a více prosperity pro naše hospodářství, ale volají po více regulacích, centrálním řízení a chtějí současné sociální experimenty jako Green Deal či kovidismus dělat třeba jen trochu jinak.

Náš místopředseda MUDr. Miroslav Havrda, proto pronesl na náměstí tato slova, která 4. 9. schválil Republikový výbor jako své stanovisko:
„Vážené dámy, vážení pánové, spoluobčané.

Chcete, aby byla pro naši vládu Česká republika na 1. místě?
Chcete, aby byl pro naši vládu český občan na prvním místě?
Má být naše vláda odpovědná, slušná a má být vládou odborníků?

Asi byste ode mě očekávali, jako od jednoho z mluvčích Paralelní lékařské komory, něco o covidu. Dnes ale před vámi nestojím jako lékař, ale jako místopředseda politické strany Svobodní, kterému není jedno, kam směřujeme.

Znáte starý vtip a víte, kdo byli v minulosti největší nepřátelé komunistů? …..
No přeci: jaro, léto, podzim a zima!!!

A víte kdo je zodpovědný za to, co se děje nyní?
1. jsou to fanatici Green Dealu, který je k nám importován z Německa a z Bruselu
2. covidisti s jejich globálními pandemickými hrami, s porušováním práva, omezováním osobních svobod a cenzurou
3. expremiér Babiš a jeho parta, která, aby bylo lépe, populisticky rozdávala natištěné peníze, roztočila inflační spirálu a zadlužila zemi
4. bohužel, i současná vládní pětikoalice, která místo toho, aby se zodpovědně starala o své občany, tak to pouze předstírá.

Současné potíže nezpůsobil volný trh nebo kapitalismus a svobodné podnikání. Kapitalismus, až na několik měsíců po sametové revoluci, zde nikdy nebyl a nyní žijeme v rámci EU v čím dál tužším socialismu, který společně s ideologickým fanatismem, dotacemi, regulacemi, nástupem cenzury, omezováním osobní svobody, destrukcí právního státu a nepochybně i odtržením elit národa od života běžných občanů způsobuje současný kolaps na morální, politické i ekonomické úrovni.

Strana Svobodných prosazuje okamžité řešení příčiny potíží a ne následků. Prosazujeme maximální možnou a cílenou pomoc potřebným, ale zároveň chceme podstatné snížení státních výdajů, tzn. okamžité zrušení zbytečných úřadů, institucí a v nich pobývajících za peníze podnikatelů a pracujícího lidu desetitisíců úředníků.
Dále je nutné okamžitě odstranit všechny byrokratické překážky pro podnikatele, slušné a činorodé lidi, na kterých stojí prosperita našeho státu.
Jednoznačně platí, že svobodná země si vyrobí energii pro své občany a přebytky prodá. Kolonie musí poskytnout veškerou produkci do Bruselu a potom si ji draze koupit zpět.
Všechny země kolem nás svým občanům pomáhají, jenom my čekáme na povolení z EU.

I proto chtějí Svobodní nadřadit zákony České republiky nad zákony Evropské unie. Pokud to naši poslanci co nejdříve neudělají, dopadne to s českými občany velmi špatně.
Také musíme zachovat v rámci Evropské unie, pokud jsme ještě členy, právo veta pro menší státy, jako je Česká republika. Jinak se staneme pouhými pozorovateli evropské politiky.

Dovolte mi, abych se s vámi rozloučil myšlenkou jednoho z velkých českých kapitalistů a zároveň i slušných lidí, slovy Tomáše Bati z roku 1932:

„To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu.
Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu.
V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy a nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující….“

I když nemusím souhlasit se všemi názory které zde zazní, je nyní důležité, abychom my všichni, kdo ještě neztratili selský rozum, spolupracovali a ne se rozdělovali.
Proto jsem i zde, neboť český občan musí být v České republice vždy na 1. místě!

Kdo má podobný názor jako já, pojďte pomoci, těm, co nechtějí další socialistická pseudořešení, která přinesou, jak již historie opakovaně ukázala, pouze zmar a chudobu pro všechny. Morální kredit i tah na branku k tomu máme.

Děkuji za pozornost!“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31