Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní si připomínají výročí 17. listopadu.

Svobodní si připomínají výročí 17. listopadu.

Tisková zpráva, Praha, 17. 11. 2020

 
Svobodní si dnes připomněli 31. a 81. výročí 17. listopadu. Stanovení přesného data “československého bodu zlomu” ovlivnily události, které se staly přesně před 81 lety a nebyly zrovna pozitivní. 🇨🇿 Právě tragické události ze 17. listopadu 1939, byly vhodnou záminkou pro povolení shromáždění o 50 let později v době, kdy komunistický režim ztrácel pomalu, ale jistě na síle.
 
Proto se náš předseda, Libor Vondráček a první místopředseda, Jan Dočekal v doprovodu dvou pražských zastupitelů (Tomáš Štampach a Radovan Koutský), nejprve vydali k Hlávkovým kolejím, aby položili květinu na místo, kde je 17. listopad zapsán v naší historii černou barvou.
 
„Boj za svobodu a odpovědnost nikdy nekončí a my nesmíme zapomínat na naše předky, kteří za ní položili v listopadu 1939 život. Neměli bychom tedy ani zapomínat, že dnešek je v souvislosti s tím i “mezinárodním dnem studenstva“,“ uvedl Libor Vondráček důvody, proč první kroky Svobodných vedly k Hlávkově koleji.
 
Odtud zamířili Svobodní na Národní třídu, kde opět položili kytici a zapálili svíčku. ✌️ Radovan Koutský, první porevoluční starosta města Jáchymov, na místě zavzpomínal na atmosféru i počasí, které tu panovalo 17. 11. 1989. „Jsem rád, že tu s námi Radovan, jako očitý svědek události, opět byl. Díky jeho vyprávění si lépe uvědomujeme, že i když nemusíme souhlasit se vším, co se v našem státě od té doby odehrálo, vydali jsme se v následujících týdnech po 17. 11. 1989 jako země tím jednoznačně správným směrem. 🇨🇿 Pryč od vlády jedné strany. Pryč z izolace. Pryč z područí mocného souseda. Vydali jsme se směrem ke svobodným volbám a svobodě slova, směrem ke svobodě a odpovědnosti jednotlivce, směrem, který není radno měnit, protože cesta zpět se může hledat hodně složitě,“ řekl o účasti na místě náš předseda Libor Vondráček.
 
Naší účastí jsme chtěli poděkovat těm, kteří se postavili zločinnému režimu, abychom se na něj dnes mohli dívat jen jako na smutnou kapitolu 40 let naší historie, kterou není radno opakovat. Před tím, abychom opakování tohoto období šli naproti, varoval dnes na svém Facebooku i senátor Jaroslav Chalupský, zvolený za Svobodně v obvodu Pelhřimov:
 
„Dnes je významný den! Jeden z mála historických mezníků, který si osobně pamatuji a nemám ho předžvýkaný z učebnic. Mám osobně zažitou emoci z toho roku 1989 i z let následujících. Mohu porovnávat různé časové okamžiky v té jednatřicetileté epoše. Mám pocit, že se po spirále dostáváme opět do bodu, kdy bude opět potřeba bojovat za svobodu a demokracii. My si ji totiž necháváme sami okusovat, necháváme se balamutit, necháváme se svazovat „bohulibými pentlemi“ a často pro stromy přehlédneme les. Nenechme si to. Snažme se vidět smysl a nenechat si kvůli emocím zatemnit mozek! Ďábel je totiž skryt v maličkostech. O jednom nicotném příkladu jsem cítil potřebu napsat pár řádek. Je to taková „slepičí kauza“, ale důležitá, je podstata. Obávám se, že nejde o welfare slepic, na který to bylo navlečeno, ale o vajíčkový byznys. Člověk, jeho svoboda a demokratické principy, musí být vždy číslo jedna na zřeteli!“
 

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M., MBA – tiskový mluvčí

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Politická rozprava: Pavel Strunz o účelovém používání předběžné opatrnosti

Proslov z Republikového sněmu, 11. 11. 2023.

PŘEPIS PROJEVU

Vážení spolustraníci, vážené spolustranice, milí hosté a samozřejmě, milé hostesky,

pohovořím o předběžné opatrnosti.

Jsem-li předběžně opatrný, nedopustím masovou imigraci ze zemí s jinými kulturními vzorci. Protože vím, že se mi to může vymstít v časovém horizontu jedné generace. Jsem-li předběžně opatrný, nezanedbávám armádu, časová konstanta vybudování armády je deset let, geopolitická situace se však může změnit za kratší dobu. Ještě v roce 2009 v Praze podepisovali Obama a Medvěděv redukci jaderných zbraní, necelých pět let poté Rusko anektovalo Krym. Jsem-li předběžně opatrný, nezakážu si zákonem dva ze tří stabilních zdrojů energie, uhlí a jadernou energetiku, což se vbrzku projeví na energetické bezpečnosti.

Po těchto příkladech oprávněné předběžné opatrnosti považte, co se děje u našich, stále ještě bohatých, sousedů v Německu. V několika politikách, migrace, armáda, jaderná energetika, Německo aplikovalo předběžnou neopatrnost. To má své důsledky. Slabou armádu v turbulentních časech, kriminalita roste, imigranti se zhusta neztotožňují s německým státem, vysoké ceny energií vyhání firmy z Německa, konkurenceschopnost upadá. Proto je těžko pochopitelné, že takto předběžně neopatrné Německo naopak bylo a je předběžně přeopatrnělé stran globálního oteplování, které hypoteticky může mít důsledky až za několik generací. Tedy dlouho po dokonaných důsledcích masové imigrace, zanedbávání armády, odklonu od jádra a uhlí. Německo převzalo paniku Grety Thunberg a stalo se motorem doktríny Green Deal.

Protože se Německo osvědčilo v několika ohledech jako odstrašující příklad, neměla by se Česká republika u něj inspirovat bez mimořádné obezřetnosti. Bohužel je však z některých prohlášení zřejmé, že česká vláda se na toto Německo hodlá čím dál víc orientovat. Hodlá například opakovat některé jeho energetické chyby. Odstoupení od uhlí, masovou podporu obnovitelných zdrojů, ale i zákaz spalovacích motorů. Ministr průmyslu potvrzuje cíl ukončit spalování uhlí do roku 2033, zároveň Petr Fiala protlačuje nestabilní a obtížně regulovatelné obnovitelné zdroje energie bez vyřešení ukládání přebytků.

To si vyžádá paradoxní doplnění energetiky o zdroje spalující zahraniční fosilní palivo, zemní plyn, tedy nyní LNG, i z nestabilního Blízkého Východu, ale i oklikou z Ruska, za vyšší sazby než dříve, samozřejmě. Pokud se tak stane, bude to za cenu ztráty konkurenceschopnosti, za cenu, že se staneme hlubokým dovozcem elektřiny, což též nepřispěje k energetické bezpečnosti. Bude to za cenu obrovských regulací připomínajících socialistické plánované hospodářství, tzn. neférové podmínky a naprosté pokřivení trhu.

Naše vláda přestává být předběžně obezřetná v krátko a střednědobém horizontu.  Používá pouze Green Deal, a přitom se tak děje za situace, kdy větší světoví producenti skleníkových plynů, než je Evropská unie, si konkurenceschopnost takovouto doktrínou nepodkopávají.

Zároveň o správnosti premis antropogenního globálního oteplování pochybují i významní vědci, jedním z nich je kvantový fyzik John Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku roku 2022. Ten letos podepsal petici proti klimatickému alarmismu. Kolega Clauser říká: „Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkorumpování vědy. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Žádná skutečná klimatická krize neexistuje, existuje však krize energetická.“ Takové prohlášení chce odvahu. Nepapouškovat mantry jako dekarbonizace či klimaticky neutrální společnost může dnes vědcovi přinést nepříjemnosti. Pravděpodobnost financování jeho výzkumu se rapidně sníží. To je to zkorumpování vědy, o kterém hovoří Clauser.

Vážení, všiml jsem si nedávno zvláštní symbiózy. Zatímco Čína začíná lovit mozky na Západě, některé mozky na Západě vymýšlejí, jak jí lov usnadnit. Greta Thunberg a její řídící mozky v Evropské unii v zásadě vyhrály. A já doufám, že jenom bitvu, nikoli však válku.

Čekají nás eurovolby. Obdobně jako loni na sněmu, upozorňuji i letos předběžně opatrnicky naše budoucí europoslance, aby se naočkovali proti bruselóze. Ta, jak známo, způsobuje politickou sterilitu u velkých zvířat. Sami sobě položte otázku: co udělala EU za dvacet let našeho členství dobře? Myslím, že těch pozitivních počinů je velmi málo. Naši naočkovaní europoslanci se mohou pokusit to změnit. Konkrétně v energetice mohou prosazovat následující. Postavit se proti zákazu spalovacích motorů samozřejmě, prosazovat jadernou energetiku, bránit nesmyslným regulacím v rámci Green Dealu, neodstupovat od Energetické charty chránící investice do energetiky. Dle zdravého rozumu budou jistě konat i v jiných oblastech a já věřím, že z žádného našeho europoslance se nestane politický EUnuch. Děkuji za pozornost.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31