Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní by vládě dali skoro samé jedničky. Tyto jedničky jsou pro vládu však ostudou stejně jako pětka za boj s inflací a dluhy

Svobodní by vládě dali skoro samé jedničky. Tyto jedničky jsou pro vládu však ostudou stejně jako pětka za boj s inflací a dluhy

Svobodní oznámkovali na konci školního roku vládu pětikoalice. Současná vláda dostala od Svobodných skoro samé jedničky, paradoxně tím však české občany nepotěší. Studijní program, který si zvolila a předměty, kterým se věnuje, totiž občanům České republiky podle Svobodných moc nepřináší.

V předmětu „Boj s veřejným dluhem a inflací“ vláda podle Svobodných dokonce propadá a „Plnění programového prohlášení vlády z roku 2021“ zvládá pouze dostatečně. Ani cizí jazyky vládě příliš nejdou, přestože se její zástupci dříve vysmívali angličtině Aleny Schillerové. Češtinu má naopak vláda oproti té minulé výbornou.

Svobodní přitom upozorňují, že kromě češtiny jsou všechny předměty, za které byla vládě udělena jednička, nedůležité nebo škodlivé, a věnovat by se jim měla méně nebo vůbec.

Podrobně se k působení vlády vyjádřil Libor Vondráček, který doslova uvedl: „Vláda se na půdě školy věnuje hlavně vysílání signálů o přestávkách a neustále při výuce na sebe upozorňuje PR aktivitami, tedy jinak, než by měla. V plnění domácích úkolů a řešení toho, co řešit za ni nikdy jiný nevyřeší, ovšem zaostává.“

💬 Libor Vondráček pak ještě upozornil, že má vláda evidentní kázeňské problémy zejména s opisováním: „Zavedení stropů na začátku školního roku opsala vláda od vlády minulé a podezřele podobná je vládě minulé i v dalších směrech. Např. vládní tiskovka k daňovému balíčku byla podobně zmatená jako dřívější tiskovky ke 135 programům Karla Havlíčka (COVID-1, COVID-2, COVID hotel, COVID lyže apod.). Spokojeni tedy nejsme, a v jednom předmětu je to na reparát.“

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31