Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Protivládní pochod za důstojný život! – 100 let od atentátu na Aloise Rašín – leden 2023

Protivládní pochod za důstojný život! – 100 let od atentátu na Aloise Rašín – leden 2023

Svobodu a nezávislost, ale také 100. výročí atentátu na někdejšího ministra financí a otce české koruny Aloise Rašína – tyto skutečnosti si připomenou členové a příznivci strany Svobodní v sobotu 7. ledna 2023 při pochodu Prahou. Sraz účastníků je ve 14 hodin před budovou ČNB v ulici Na Příkopě. Průvod poté zamíří do Žitné ulice k domu, kde Rašín žil a před nímž byl na něj spáchán vražedný útok.

„Chceme si připomenout nejen osobnost Aloise Rašína, ale také hodnoty, které prosazoval a reprezentoval a o něž v současné době přicházíme. Svobodě se v České republice příliš nedaří, o její nezávislosti nelze vůbec hovořit. Každý, kdo se přijde zúčastnit našeho pochodu, má tak možnost aktivně ukázat, že si přeje sebevědomý, ekonomicky zdravý a nezadlužený stát, s co největší preferencí občanské a podnikatelské svobody,“ říká předseda Svobodných Libor Vondráček.

Právě Rašínovy postoje by podle Svobodných byly i dnes správným receptem na neduhy českého rozpočtu. Je třeba především říznout do výdajové struktury a důkladně snížit zbytné náklady. Rašínovo proslulé heslo „Pracuj a šetři!“ je univerzálně platné. Svobodní rovněž dlouhodobě prosazují zachování české koruny a jasné odmítnutí eura coby národního platidla.

POCHOD PROTI BÍDĚ. POCHOD ZA DŮSTOJNÝ ŽIVOT!

Pochod, který proběhne na začátku nového roku má za cíl postavit se za to, čemu se dnes příliš nedaří! Co je ohroženo. Dát si předsevzetí, že hodnoty, které ztělesňoval Alois Rašín budeme intenzivněji bránit.

Datum konání pochodu je určeno podle výročí 100 let od spáchání atentátu na Aloise Rašína (5. 1. 1923).

Na jeho odkaz je páchán atentát již delší dobu. Tímto pochodem se chceme přihlásit k odkazu prvního ministra financí ČSR, zakladatele naší měny i autora zákona, který nám přinesl nezávislost. Tu nezávislost, o kterou jako stát dlouho přicházíme.

POCHOD SE POSTAVÍ ZA SVOBODU, NEZÁVISLOST A ZEMI BEZ DLUHŮ! ZA STABILNÍ MĚNU! ZA ČESKOU KORUNU! ZA NÍZKÉ DANĚ!

Začínáme na náměstí Republiky a již dnes připomínáme jeden citát Aloise Rašína: „Kde hrozí bída, tam hrozí socialismus. A kde hrozí socialismus, tam hrozí bída.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31