Proti Czerninovi nepůjdeš! Senátní kandidat Franěk odhalil, co se mu stalo ve Fialově ODS

Proti Czerninovi nepůjdeš! Senátní kandidat Franěk odhalil, co se mu stalo ve Fialově ODS

Premiér Petr Fiala (ODS) nerozumí lidem, on je ten, kdo naši společnost rozděluje, říká v pořadu Aby bylo jasno kandidát do Senátu za Svobodné René Franěk, který je zároveň dlouholetým členem ODS. Politici vládní pětikoalice podle něj nemohou dělat kontaktní kampaň, jejich frustrace je tak velká, že by jim bylo podle jeho slov zřejmě ublíženo. Nad vyjádřením premiéra o proruských silách směrem k demonstrantům jen nevěřícně kroutí hlavou, Fialu podle něj do křesla předsedy vlády instaloval právě Putin.

Úvodem Franěk přibližuje, proč do Senátu nekandiduje za ODS, jejímž je členem, ale za konkurenční stranu Svobodných občanů. V senátním obvodu Jičín vyzve místopředsedu TOP 09 Czernina. „Vyhrál jsem v našem obvodě naprosto primárky. Byla určitá pravidla pro volby do Senátu, a ta strana ODS porušila. Řekli, že kandidovat nebudu, že bude kandidovat pan Czernin za TOP 09, protože podpoří pana Vystrčila na předsedu Senátu,“ krčí rameny. „Našim se to nelíbilo, tedy mi dali svolení, že mohu kandidovat za jiný subjekt,“ vysvětluje Franěk. Celkem dostal tři nabídky, z nichž si vybral nakonec právě Svobodné.

Hlavním tématem posledních dní byla demonstrace Česko na 1. místě na Václavském náměstí, která proběhla o víkendu. Lidé zde požadovali demisi vlády. Podle Fraňka se ukázalo, že ten, kdo rozděluje naši společnost, je nakonec premiér Petr Fiala (ODS) sám. Reakce premiéra, že akci svolaly proruské síly, podle něj byla potvrzením, že Fiala nemá ani potuchy, co se v lidech odehrává.

„Pan předseda vlády a předseda ODS Petr Fiala dostal zemi v nějakém stavu. A já bych chtěl, aby ji alespoň v takovém stavu vrátil, ale nepřipadá mi to. Myslím, že pan profesor, který je učitelem, není politikem do dnešní doby, a nerozumí lidem,“ konstatuje.

„Jestli se Putinovi někdy něco povedlo, tak instalovat pana Fialu na předsedu vlády naší republiky. Podívejte se, kde jsme a kam to vede,“ reaguje dál na Fialovy výroky o proruských silách, které na Václavském náměstí zmanipulovaly české občany.

V rámci kampaně Franěk objíždí desítky vesnic a hrozí se toho, jak lidé o vládě mluví: „Když jsem slyšel, jak ti lidé mluví o předsedovi vlády a předsedovi ODS, tak jsem si uvědomil, že nikdo z pětikoalice nemůže dělat kontaktní kampaň mezi voliči, protože by jim bylo asi ublíženo.“

Pokud lidé chtějí změnu, musejí jít k volbám, vyzývá Franěk: „Lidé si musejí uvědomit, jestli v tom chtějí pokračovat, a pak demokraticky rozhodnout ve volbách,“ dodává kandidát do Senátu René Franěk.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31