Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Den válečných veteránů si připomínámé letos v Senátu!

Den válečných veteránů si připomínámé letos v Senátu!

Tisková zpráva, Praha, 11. 11. 2020

Na sv. Martina, tj. 11. listopadu, neočekáváme jen příjezd Martina na bílém koni, ale též slavíme Den válečných veteránů. A proč zrovna 11. listopadu? Právě v tento den se celosvětově slaví konec 1. světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.
 
Předseda Svobodných Libor Vondráček tráví tento den, společně s naším senátorem, Jardou Chalupským v Senátu České republiky.
 
A právě Libor Vondráček se vyjádřil k dnešnímu Dni válečných veteránů:
 
“Den válečných veteránů letos trávíme s našim senátorem na 13. ustavující schůzi Senátu České republiky, kde Jarda Chalupský už složil slavnostní slib. Veterány si tedy spolu připomínáme aktuálně alespoň vlčím mákem na klopě. 🌺🇨🇿
 
Vzpomínky na ně obecně probíhají od začátku listopadu a celosvětově vrcholí až dnes. Právě dnes si totiž připomínáme 102. výročí konce velké války – první světové.
🕚 11. 11. v 11 hodin světového času. 🌍
 
U nás zatím trochu upozaděný den, si dle mého názoru zaslouží větší pozornost. Přestože jsem se na rozdíl od loňska z pochopitelných důvodů nezúčastnil žádné oficiální vzpomínkové akce, mám radost z toho, že si vlčím mákem dnes připomíná válečné veterány také většina senátorů v sále.
 
V úctě k válečným veteránům letos alespoň připomenu má závěrečná slova z loňské vzpomínkové akce v Českých Budějovicích: ‘Na místě je tedy nejen vzpomenout a poděkovat zejména válečným veteránům, na jejichž památku jsme se tu dnes sešli. Mé poděkování bych ale rád věnoval i těm, kteří o jejich velikosti vypravují a připravují podobné akce jako je ta dnešní. Bez toho by jejich hrdinný boj mohl snáze přijít na zmar, a to v úctě k nim, nesmíme dopustit.”
 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M., MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31