Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Den válečných veteránů si připomínámé letos v Senátu!

Den válečných veteránů si připomínámé letos v Senátu!

Tisková zpráva, Praha, 11. 11. 2020

Na sv. Martina, tj. 11. listopadu, neočekáváme jen příjezd Martina na bílém koni, ale též slavíme Den válečných veteránů. A proč zrovna 11. listopadu? Právě v tento den se celosvětově slaví konec 1. světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.
 
Předseda Svobodných Libor Vondráček tráví tento den, společně s naším senátorem, Jardou Chalupským v Senátu České republiky.
 
A právě Libor Vondráček se vyjádřil k dnešnímu Dni válečných veteránů:
 
“Den válečných veteránů letos trávíme s našim senátorem na 13. ustavující schůzi Senátu České republiky, kde Jarda Chalupský už složil slavnostní slib. Veterány si tedy spolu připomínáme aktuálně alespoň vlčím mákem na klopě. 🌺🇨🇿
 
Vzpomínky na ně obecně probíhají od začátku listopadu a celosvětově vrcholí až dnes. Právě dnes si totiž připomínáme 102. výročí konce velké války – první světové.
🕚 11. 11. v 11 hodin světového času. 🌍
 
U nás zatím trochu upozaděný den, si dle mého názoru zaslouží větší pozornost. Přestože jsem se na rozdíl od loňska z pochopitelných důvodů nezúčastnil žádné oficiální vzpomínkové akce, mám radost z toho, že si vlčím mákem dnes připomíná válečné veterány také většina senátorů v sále.
 
V úctě k válečným veteránům letos alespoň připomenu má závěrečná slova z loňské vzpomínkové akce v Českých Budějovicích: ‘Na místě je tedy nejen vzpomenout a poděkovat zejména válečným veteránům, na jejichž památku jsme se tu dnes sešli. Mé poděkování bych ale rád věnoval i těm, kteří o jejich velikosti vypravují a připravují podobné akce jako je ta dnešní. Bez toho by jejich hrdinný boj mohl snáze přijít na zmar, a to v úctě k nim, nesmíme dopustit.”
 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M., MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31