Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Chebští zastupitelé za ANO na příkaz hejtmanky Vildumet…

Chebští zastupitelé za ANO na příkaz hejtmanky Vildumet…

Chebští zastupitelé za ANO na příkaz hejtmanky Vildumetzové v tomto roce již podruhé iniciovali odvolání starosty Chebu a změnu rozložení sil, aby sami ovládli radnici. Napodruhé se jim to ve čtvrtek 14.12. podařilo už podle jejich představ.
Nevypověděli koaliční smlouvu a prostě své dosavadní koaliční partnery podrazili. Své konání průhledně vysvětlovali důvody, které sami způsobili. Výsledkem je menšinová koalice ANO+ODS+ČSSD s nutnou podporou KSČM a místo starosty pro Zdeňka Hrkala z ANO. Přitom ale zároveň způsobili ochromení úřadu a rozpočtové provizorium nejméně do března 2018.
Protože ale starosta Antonín Jalovec (VPM), kterému ANO před půlrokem spíše nechtěně pomohlo do křesla, se stal v Chebu v krátké době velmi oblíbeným, organizují občané petici proti jeho odvolání a připravují také na 30.12.2017 protestní demonstraci na náměstí.
V pozadí změny ale není jen příkaz shora pro ANO, že mají získat místo starosty za každou cenu a s kýmkoliv. Jde tu také o další rozvoj průmyslové zóny, který si chce ohlídat Tomáš Linda z ODS, o situaci v městské policii, kterou zakonzervovalo v neřešeném stavu ANO, o zatím ututlávaný skandál ve Správě zdravotních a sociálních služeb Cheb (ODS), o časté výlety Michala Pospíšila (ODS) do Německa, kde se choval často jako by byl členem vedení Chebu, ačkoliv do čtvrtka byl jen úředníkem. A jde o další sféry vlivu a prebendy, o které přišli zastupitelé ČSSD+KSČM+ODS po posledním převratu.
Zastupitel za Svobodné Václav Jakl pomohl usvědčit zástupce ANO, že situace nevznikla náhodou, ale byla pečlivě za zády koalice dopředu připravena.
Zastupitel za Svobodné Stanislav Pimek se na chebské stránce Svobodných omluvil svým voličům, že před půl rokem na chvíli uvěřil, že v ANO jsou i slušní lidé, protože chtěl pomoci ukázat občanům, že vládnout městu se dá i transparentně, vstřícně a ku prospěchu všech, ne jen některých.
Link: https://www.facebook.com/SvobodniKarlovarskyKraj/photos/a.306593946104601.64214.299210756842920/1501668623263788/?type=3

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31