Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vyjádření zastupitele MČ Brno-střed k policejní razii

Vyjádření zastupitele MČ Brno-střed k policejní razii

Kriminalisté obvinili v noci na pátek devět lidí v souvislosti s razií na radnici městské části Brno-střed. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Státní zástupce má také začít rozhodovat o vazbě. Obvinění padla z trestných činů účast na organizované zločinecké skupině, sjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Budova radnice v Dominikánské ulici zůstane uzavřena.

„Zpráva o policejní razii na radnici naší městské části mě zastihla v zahraničí a zatím toho nevím o mnoho více než je uveřejněno v médiích. Mohu vás však ujistit, že se zásah týká aktivit předchozího vedení radnice a že zastupitelé za Svobodné a spolek Brno autem s tím nemají nic společného. O případných změnách v rámci koalice se rozhodneme až na základě výsledku vyšetřování,“ říká zastupitel Pavel Mises.

 

Oficiální stanovisko krajského předsednictva:

„Můžeme s jistotou vyloučit, že by policejní razie na úřadu městské části Brna-středu měla souvislost s jakýmkoliv odborem, který spravují zástupci Svobodných. Radní Jan Mandát i zastupitel Pavel Mises své funkce vykonávají svědomitě a ctí zásadu řádného hospodáře. Nebudeme dělat ukvapená rozhodnutí, nicméně na základě dalších informací vyvodíme případné důsledky koaliční spolupráce.“

Zdroj

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31