„Andrej Babiš ve vládě je nebezpečím pro suverenitu Čes…

„Andrej Babiš ve vládě je nebezpečím pro suverenitu Čes…

„Andrej Babiš ve vládě je nebezpečím pro suverenitu České republiky, ne proto, že je uveden ve 12 svazcích StB, ale protože je existenciálně navázán na dotace EU. Jeho vláda v demisi se pouští do kroků, se kterými neuspěly dvě předchozí EU nakloněné vlády.
Po vroubku jménem „Čapí hnízdo“, hodlá salámovou metodou odkrojit další kus pravomocí a poslat je směrem do Bruselu, aby si Evropskou unii udobřil. A takhle bude jeho vláda dál servírovat Unii naše pravomoci, bez okolků, jakoby šlo o nějaký sálám z Kosteleckých uzenin…,“ komentuje dnešní rozhodnutí vlády Libor Vondráček, jihočeský člen Republikového výboru Svobodných.
Link: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-schvalila-pristoupeni-k-fiskalnimu-paktu-eu/1585780?utm_content=buffera6b4b&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Vláda schválila přistoupení k fiskálnímu paktu EU | ČeskéNoviny.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Nejnovější video

Inkluze zbytečně navyšuje výdaje v českém školství a ubližuje talentovaným i hendikepovaným dětem, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová. Zrušením celého projektu by podle ní stát výrazně ušetřil.

Šichtařová zmínila inkluzi jako neúspěšný projekt, který přetěžuje vzdělávací systém i státní pokladnu. „Celkově ten princip je špatně, protože to ubližuje jak talentovaným dětem, tak i hendikepovaným. Ubližuje to i personálu, který se kolem toho točí,“ nechala se slyšet ekonomka.

Nutnost seškrtání výdajů v českém školství zdůraznil i další z hostů pořadu, ekonom Lukáš Kovanda. „Řada expertů na školství se shoduje v tom, že inkluze je nákladné opatření a nenese kýžené ovoce,“ upřesnil.

České a evropské školství celkově by podle něj potřebovalo zásadní reformu. „Úroveň školství v České republice je dlouhodobě neuspokojivá,“ upozornil Kovanda. „Je to fenomén, který je patrný v řadě dalších evropských zemí,“ dodal s poukazem na tristní výsledky evropských studentů v rámci mezinárodních srovnání.

Šichtařová upozornila, že státní aparát by se měl celkově zbavit většího počtu svých zaměstnanců. Například počet úředníků podle ní za posledních deset let výrazně narostl. Zároveň nástroje na zredukování počtu úředníků jsou podle ní značně omezené.

„Problém je spíše technického rázu. Museli bychom pravděpodobně zrušit nebo zásadně předělat služební zákon,“ uvedla Šichtařová. „Zákon velmi komplikuje propouštění i přebytečných státních úředníků,“ uzavřela odbornice.

Oblíbené štítky

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31