Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Bývalá kasárna Jana Žižky v blízkosti centra jsou dobrým místem pro parkoviště

Svobodní: Bývalá kasárna Jana Žižky v blízkosti centra jsou dobrým místem pro parkoviště

Jihočeští Svobodní souhlasí s rozhodnutím českobudějovické radnice neinvestovat stovky milionů korun do rekonstrukce bývalých kasáren Jana Žižky, které se nachází v blízkosti centra. Původní myšlenku, že by se celý objekt opravil, aby se do něj mohli nastěhovat úředníci, nepovažují za nejšťastnější.

„Pochopitelně by bylo dobré mít úřady pod jednou střechou, ale pustit se kvůli tomu do rekonstrukce takového rozsahu je v dnešní době naprostý nesmysl,“ řekl Milan Černoch, místopředseda jihočeských Svobodných.

Václav Kupilík, předseda jihočeských Svobodných, dodal: „Spíš bych to viděl na dlouhodobý proces, kdy v okamžiku, kdy se prostory úřadu stanou zastaralými a vyžadujícími rekonstrukci, tak zrekonstruovat část v kasárnách a úřad tam přesunout. Postupně tam takto přesunout všechny úřady. Ale to je plán na desítky let.“

Jednou z diskutovaných vizí je přeměna kasáren ve velké parkoviště. „Je to dobré místo blízko centra,“ konstatoval Václav Kupilík. „Nelíbí se mi ale myšlenka bourání budov do ulice Žižkova. Nízkopodlažní budovy ve dvoře určitě ano a i zeď zezadu ke Gamexu, avšak demolice budov do ulice Žižkova by podle mě zásadně změnila ráz místa. Osobně bych se tam nechtěl koukat na velké parkoviště. Je lepší, když je trochu schované. Ale na druhou stranu také chápu, že z provozního hlediska je nákladné udržovat prázdné budovy.“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31