Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Otevřený dopis primátorovi Hlavního města Praha Bohuslavu Svobodovi

Otevřený dopis primátorovi Hlavního města Praha Bohuslavu Svobodovi

Vážený pane primátore!

Dnes, 24. dubna 2023, blokují od časného rána po celém Berlíně dopravu ekologičtí aktivisté, kteří se na hlavních tazích městem lepí k asfaltu. Chtějí tak politiky donutit k přijetí svých stanovisek a uvedení svých návrhů do praxe. V Berlíně zkolaboval záchranný systém. Většina sanitek uvízla v kolonách, aktivisté z hnutí Poslední generace jim neumožnili průjezd. Zelení aktivisté v Německu tak jednoznačně zahájili teror vůči pokojným občanům města. Ve své blokádě hodlají pokračovat – jdou doslova přes mrtvoly.


Proč se pozastavujeme nad něčím, co se děje daleko odsud?


Dnes, 24. dubna 2023, pořádá česká filiálka hnutí Poslední generace svůj v pořadí již několikátý pochod Prahou, při němž závažným způsobem omezuje dopravu. Dle svých slov, jak jistě sám víte, bojují za omezení rychlosti na 30 km/h. Zatím při svých protestních pochodech blokují, za asistence policie, zpravidla “jen” jeden pruh. Je jenom otázkou času, kdy jim takováto forma protestu přestane stačit.


Aktivisté za omezení rychlosti si právem vysloužili opovržení nejširší veřejnosti. Nejen řidičů. Vy, pražští politici, dopřáváte však těmto nebezpečným teroristům sluchu. Jednáte s nimi. Implicitně přijímáte jejich morální, ideologické a politické teze. Dáváte jim punc jakési relevance. Stavíte se proti pokojným občanům. Také na vás ulpí vina, až jednoho dne aktivisté české filiálky Poslední generace zablokují dopravu po celé Praze. Také na vás ulpí vina, až kvůli jejich protestu nedoveze sanitka včas pacienta do nemocnice.


Apelujeme na vás, abyste vy, pražští politici, jednoznačně hnutí Poslední generace odsoudili a nazvali je tak, jak si zaslouží: teroristé. Apelujeme na vás, abyste proti nim postupovali všemi zákonnými prostředky a chránili tak zájmy pokojných občanů. Jinak se stavíte na jejich stranu: na stranu nepřátel lidí.

Za stranu Svobodní,

Luboš Zálom (lubos.zalom@gmail.com) místopředseda

V Praze dne 24. dubna 2023

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31