Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pilc: ČT by chtěla zvýšit poplatky za televizi

Pilc: ČT by chtěla zvýšit poplatky za televizi

Zrušme daň z vlastnictví televizního a rozhlasového přijímače! Změňme platby z povinných na dobrovolné!

Platby za televizi a rozhlas jsou vynucovány pod hrozbou pokuty. Pokud nezaplatíte, hrozí, že budou platbu vymáhat, snad soudně, snad pomocí exekutora. Pokud stejně nezaplatíte, pošlou na vás komando, které zaútočí na váš domov. Pokud se dál budete aktivně bránit, zabijou vás (např. dle § 56 zákona o policii). Povinná platba v konečném důsledku znamená skrytou, maskovanou hrozbu: Zaplať, nebo tě zabijeme.

Poplatky z vlastnictví přijímače jsou vybírány na základě zákona o rozhlasových a televizních poplatcích. Stát jinak než násilím své zákony nevymáhá. Kdo nezaplatí, na toho stát zaútočí, zavře do vězení a podobně. Pochopitelně, že neplatič poplatků pravděpodobně zabit nebude, protože pokutu raději zaplatí a nebude se sebevražedně bránit proti zdrcující přesile státních represivních složek (vymáhajících rozhodnutí soudu).

Přechod od násilí a donucení k dobrovolnosti snad nemůže odmítat žádný rozumný člověk.

Vynucovat za nepožadované a nevyužívané služby platbu hrozbou či násilím je necivilizované. Civilizovanost spočívá v dobrovolnosti a respektování vlastnických práv.

Nenechme se zmást řečmi o „vyspělé společnosti“ od lidí, kteří zastávají anticivilizační filosofii násilí a donucení!

 

Jindřich Pilc

Člen strany Svobodní

 

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: https://pilc.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748366

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31