Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Petrík: Kdo může vyjádřit svůj názor ve veřejnoprávní televizi ?

Petrík: Kdo může vyjádřit svůj názor ve veřejnoprávní televizi ?

Ve čtvrtek 28. prosince jsem se donutil podívat se na veřejnoprávní televizi, kterou si povinně platíme pod hrozbou sankcí ze strany státu. A podle předpokladu se mi opět hrubě nelíbilo, co jsem viděl v hlavní zpravodajské relaci Události. Údajné zprávy jsou směsicí názorů a reality. Svůj názor vyjádřila například Ulrike Rocklandová, mluvčí Spolkového úřadu pro zkoumání materiálů v SRN a dále se vyjádřil František Kotrba, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. To jsou mluvčí úřadů, no budiž. Ale dále vyjádřila svůj osobní názor i reportérka Anna Bahnarová a pak studentky Magdaléna Juranová a Klára Nechvátalová. Následoval názor redaktorky Barbory Brunclíkové a názor nějaké paní z poradenské firmy McKenzie Institute ČR.  Nesouhlasím s tím, že se do hlavní zpravodajské relace vyjadřují mluvčí úřadů a již vůbec ne soukromé osoby nebo dokonce redaktoři ČT.

A nejtvrdší masáž přišla ve 37. minutě. ČT odvysílala krátkou reportáž, kde profesně představila realitního makléře pana Romana Kotka a udělala reklamu firmě Reality IQ.  A pan Kotek, spolu s paní redaktorkou Zuzanou Tejnickou, s mluvčím ministerstva pro místní rozvoj panem Frčkem, s panem Robertem Hanzlem z realitní kanceláře Next Reality a panem Miroslavem Jonášem vyjádřili své soukromé názory.  Podle nich je nutné zavést do práce realitních kanceláří více regulací a omezit konkurenci.  Žádný ze zvolených politiků s opačným názorem nebyl dotázán.

Kdo všechno má přístup do hlavní zpravodajské relace veřejnoprávní ČT? Kdo vybírá nevolené lidi, aby nám prezentovali své soukromé názory? Neměla by veřejnoprávní televize striktně rozlišovat fakta a uvádět jen a pouze názory zvolených nebo kandidujících politiků?

František Petrík,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31