Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Máme registraci!

Máme registraci!

Ministerstvo vnitra zaregistrovalo v pátek 6.2. Stranu svobodných občanů s oficiální zkratkou „Svobodní“. Strana tak začala existovat jako právnická osoba. V pondělí 9.2. strana založí bankovní konto, aby mohla začít přijímat členské příspěvky a dary.

Registraci předcházelo oznámení založení strany na tiskové konferenci 12. ledna. Ten den také Přípravný výbor zahájil sběr podpisů. Naši příznivci si z internetu vytiskli petiční archy a mnozí v řadě měst a obcí všech krajů umožnili veřejné podepisování petice ve svých provozovnách. Během týdne jsme shromáždili přes dva tisíce podpisů a 19.1. jsme podali na Ministerstvo vnitra žádost o registraci.

Na 14. února 2009 bude svolán do Prahy Ustavující sněm, na němž ukončí svoji činnost Přípravný výbor a strana zvolí řádné vedení.

Přípravný výbor pozve na Ustavující sněm jako zakládající členy stovku příznivců, kteří se nejaktivněji podíleli na založení strany, např. tím, že pomohli shromáždit významné množství podpisů pod petici, která byla nutná k registraci strany.

Širší veřejnosti nabídneme členství až po Ustavujícím sněmu. Všechny zájemce o členství, kterým nebylo nabídnuto členství pro Ustavující sněm, prosíme o trpělivost. Ihned po Ustavujícím sněmu na internetových stránkách zveřejníme formuláře-přihlášky ke členství.

Přípravný výbor Strany svobodných občanů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31