Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jasné zákony a nižší daně zlepší nabídku práce

Jasné zákony a nižší daně zlepší nabídku práce

Zaměstnanci a podnikatelé jsou základním pilířem prosperity naší země. Stát se však k podnikatelům i zaměstnancům chová macešsky a tím doslova podřezává větev vlastní prosperitě.

Stát na podnikatele uvaluje nové a nové povinnosti, pravidla přitom mění několikrát do roka. Žádný podnikatel si nemůže být jistý, že to, co platí dnes, bude platit i zítra. V takovém nepředvídatelném prostředí lze jen těžko plánovat a být spolehlivým zaměstnavatelem.

Místo utrácení peněz daňových poplatníků na všemožné dotace pro vybrané firmy stát musí snížit daně a odvody, které platí zaměstnanci a živnostníci. Dosavadní politika státu staví zaměstnance a podnikatele proti sobě, a to musí skončit. Nabízíme sérii řešení této situace. V prvé řadě chceme snížit zdanění práce a povinné odvody. Za druhé umožníme pružnější zaměstnávání lidí bez svazujících pravidel zákoníku práce. Pracovní trh tak bude pružnější a zaměstnavatelé se nebudou zdráhat přijímat nové zaměstnance. Přibude pracovních míst, klesne nezaměstnanost a lidem stoupnou čisté mzdy.

Petr Mach,
předseda Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31