Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: „Náklady ČR za 20 let členství v EU budou přes 3,5 bilionu Kč,“ odhadl eurokomisař v roce 2004. Realita je možná ještě horší

Vondráček: „Náklady ČR za 20 let členství v EU budou přes 3,5 bilionu Kč,“ odhadl eurokomisař v roce 2004. Realita je možná ještě horší

Svobodní pracují s čísly. Je tomu tak i v souvislosti s implementovanou legislativou EU a dalšími náklady. Oprášili jsme proto odhad evropského komisaře pro obchod Petera Mendelsona z roku 2004, který pro EU nevychází vůbec lichotivě. Skutečnost by ovšem mohla být ještě daleko horší. Prozatimní kladná bilance při čerpání peněz z eurofondů je totiž jen zlomkem toho, co nás členství v EU ve skutečnosti stojí.

Podle odhadu samotné Evropské komise nás tyto regulace stojí minimálně 4 procenta HDP ročně. Z EU jsme za posledních 18 let načerpali na různé lepší nebo horší projekty 1 010 miliard korun. Náklady na evropské regulace ovšem dosáhly astronomických 3 447 miliard!

Svobodní si dlouhodobě ve svém programu stěžují na velké množství byrokracie, kterou EU chrlí a která podle nás „ničí ekonomiku členských států.“ Jako výhradu pak uvádíme také počet úředníků, které EU zaměstnává, ať už přímo nebo skrze národní úřady. K 55 000 úředníkům sídlícím v Bruselu tak připadají další tisíce na českých ministerstvech, kteří jsou placeni v rámci našeho státního rozpočtu.

To, že se počet úředníků v Bruselu skutečně šplhá k 50 tisícům, potvrdila již před lety EU. Počet úředníků, které zaměstnávají národní úřady, je ale zcela v rukou členských států.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31