Trikolora Svobodní Soukromníci: Musíme zabránit sociálnímu a průmyslovému inženýrství byrokratů z Evropské unie

Trikolora Svobodní Soukromníci: Musíme zabránit sociálnímu a průmyslovému inženýrství byrokratů z Evropské unie

Evropská komise v těchto dnech představila detaily rozsáhlého ekologického balíčku, pomocí kterého chce snížit emise skleníkových plynů, zavést uhlíkové clo, zvýšit podíl obnovitelných zdrojů při výrobě energie nebo zcela zakázat prodej nových aut na benzínový či naftový pohon.

Tento plán doslova zvedl ze židle politickou formaci Trikolora Svobodní Soukromníci, která dlouhodobě kritizuje přebujelou unijní byrokracii.

„Musíme zabránit sociálnímu a průmyslovému inženýrství byrokratů z Evropské unie. Tito nikým nevolení úředníci pod pláštíkem boje proti klimatu likvidují tisíce pracovních míst a navyšují životní náklady takřka všem obyvatelům členských států EU. Jejich úsilí řídit každodenní životy lidí je teď navíc korunováno snahou začít lidem diktovat, v jakém domě mají žít nebo jakým autem mohou jezdit. To vše navíc s naprosto nedozírnými dopady do veřejných rozpočtů jak samotné Evropské unie, tak jednotlivých členských států. Sociální inženýři z Bruselu zešíleli, jsou ve vleku nebezpečných ekologických alarmistů a zaslepeni sami sebou úplně zapomněli, že peníze, kterými takto neuváženě hýří, nejsou jejich, ale pramení z práce činorodých firem a jejich zaměstnanců,“ nevěřícně kroutí hlavou poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně hnutí Trikolora Svobodní Soukromníci a zároveň stínová předsedkyně vlády této politické formace.

Stejného názoru je i Libor Vondráček, předseda Svobodných a stínový ministr zahraničí. „Evropská komise se pustila zcela neuváženě do prosazování „zelené“ ideologie. Vůbec přitom nehledí na to, jestli jsou předkládané návrhy v zájmu občanů, natož jednotlivých členských států. Jednotlivá opatření se zřejmě pokusí prosadit formou nařízení, pro která stačí pouze většina v Europarlamentu a Radě EU. Členské státy a jejich parlamenty tak budou postaveny před hotovou věc. I v případě použití směrnic by byla pravomoc parlamentů jen symbolická, a právě tento princip považujeme za naprosto nepřijatelný. Není možné, aby cca 60 % české legislativy vznikalo v Bruselu. Jako Trikolora Svobodní Soukromníci proto prosazujeme změnu Ústavy, škrtnutí článku 10a a nadřazení českého práva nad unijní, aby se definitivně jen a pouze na našem území rozhodovalo o tom, jestli ten či onen unijní předpis bude platit pro naše občany. České národní zájmy musí být na prvním místě, protože Česká republika není žádnou unijní kolonií, ale suverénním a hrdým státem,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Podle Petra Bajera, předsedy Soukromníků a stínového ministra životního prostředí tento odmítavý postoj k ekologickému balíčku Evropské komise však zároveň neznamená, že by formace Trikolora Svobodní Soukromníci nechtěla chránit životní prostředí. „Nicméně odmítáme bezhlavý evropský diktát, který je navíc v mnoha ohledech namířen proti českým národním zájmům. Snižování emisí skleníkových plynů a dalších forem ekologické zátěže nesmí být honem na čarodějnice, který odskáčou firmy, jejich zaměstnanci, ale také všichni občané na zvýšených nákladech či dokonce nových či vyšších daních, jak plánují evropští úředníci. Naopak musí vznikat jako symbióza mezi odborníky, zástupci průmyslu a ochránci životního prostředí. Propadnout do náručí ekologických alarmistů je cestou do pekel. Chránit životní prostředí jde i jinak, než nám to předvádí Evropská komise,“ uvedl Petr Bajer, předseda Soukromníků.

„Evropská komise se rozhodla, že svým direktivním zásahem přeskupí řadu průmyslových odvětví. Nejde jen o emisní povolenky nebo uhlíkové clo, jde také o závažné regulační zásahy do automobilového či developerského průmyslu, které se v konečném důsledku odrazí ve zvýšených cenách pro koncového spotřebitele nebo růstu daňové zátěže. Jako Trikolora Svobodní Soukromníci kategoricky odmítáme další posilování role státu či Evropské unie nad podnikáním, což se bezpodmínečně také týká opatření souvisejících s novým ekologických balíčkem. Budeme hájit zájmy českých podnikatelů a živnostníků, ať už v tradičních, nebo moderních průmyslových odvětvích, a podporovat inovace a kreativitu. Za české podnikatele odmítám nadřazenost eurounijní byrokracie, a už vůbec nesmíme připustit posilování moci neexistujícího státu. EU je spolek, nikoli impérium, doplnil Radomil Bábek, stínový ministr průmyslu a obchodu formace Trikolora Svobodní Soukromníci.

Zdroj: zde.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Radomil Bábek

Radomil Bábek

Novinky

Nejnovější video

Green Deal povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva, řekla ekonomka Markéta Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS. Zhruba čtvrtina lidí by se podle ní mohla v důsledku iniciativy propadnout do dopravní nebo energetické chudoby. Proti jejímu tvrzení se však důrazně ohradil Štěpán Křeček, ekonomický poradce premiéra Petra Fialy (ODS). Šichtařová je podle něj „známá alarmistka“. Lidé jako ona podle něj na veřejnosti šíří strach a vzbuzují paniku.

 

Green Deal požaduje, aby se státy Evropské unie nejpozději v roce 2050 obešly bez fosilních paliv. To však podle Markéty Šichtařové není reálné. „Minimálně ne na takové životní úrovni, jakou máme dnes,“ podotkla. Iniciativa, jejímž cílem je dosáhnout v Evropě klimatické neutrality, podle ní bude mít obrovské ekonomické dopady. „Povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva. Dnes už se veřejně počítá s tím, že zhruba 25 procent lidí by mohlo propadnout do něčeho, čemu se říká dopravní a energetická chudoba,“ uvedla ekonomka.

Takové zchudnutí by pak dle jejích slov mohlo vést k tomu, že bude unijní rozpočet ochuzen o příjmy a naopak mu vzrostou výdaje, takže bude situace neufinancovatelná. „Teď se hraje o to, jestli tomuto šílenství zabráníme ještě předtím, než se spustí, protože to, co tady dnes máme, je úplný začátek. Anebo jestli se to zastaví teprve až za chodu v důsledku toho, že se to zhroutí vlastní vahou, protože všichni zchudneme,“ řekla Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS.

S její prognózou však nesouhlasí ekonom Štěpán Křeček. „Paní Šichtařová je známá alarmistka. Její předpovědi jsou podobně přesné jako předpovědi rozbitých hodin. Ty dvakrát denně ukazují správný čas, ale jinak se celou dobu mýlí,“ rýpnul si.

O tom, jakým způsobem bude Česko plnit evropskou klimatickou dohodu, jednala vláda ve středu. Počítá mimo jiné s postupným navyšováním výroby elektřiny a současně deklaruje záměr odklonu od uhlí po roce 2030. Schválit strategii se ministrům ale nepodařilo, a to kvůli četné kritice týkající se především ekonomických dopadů. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) i premiér Petr Fiala (ODS) ale důrazně odmítli, že přijetí dokumentů cokoliv zdraží.

Podle Křečka byla strategie z jednání stažena, protože ještě projde důkladnou analýzou. „Je tady jasný závazek, že se nepřijme nic nad rámec toho, co je naprosto nezbytné a vyplývá z našich závazků v členství EU. Nepřijmeme nic navíc a budeme důsledně dbát na to, aby dopady na českou veřejnost byly minimální,“ deklaroval premiérův ekonomický poradce.

České podobě Green Dealu má dominovat dostavba jaderných elektráren. Postupně se navíc přestávají vyplácet uhelné elektrárny, proto je nutné místo nich najít vhodnou alternativu, zmínil Křeček.

Podle Šichtařové prozatím vláda odložila energetickou koncepci, která má spolu se souvisejícími klimatickými dokumenty tvořit českou podobu Zelené dohody, protože se lekla svých vlastních kroků. „Byla to právě Fialova vláda, která během předsednictví přitlačila ještě více na pilu a ještě více utužila to, co se očekávalo od Green Dealu,“ sdělila. Když začala média psát o tom, že bude česká verze náročná a povede nás do chudoby, vláda se lekla, míní ekonomka: „Je populistická a najednou se jí to nehodilo do portfolia.“

„Trápí mě, že dochází k systematickému strašení od neinformovaných lidí, kteří nečetli celý dokument. Nevědí, co v něm skutečně stojí, a cucají si z prstu naprosté nesmysly, matou tím veřejnost a vyvolávají zbytečně paniku,“ reagoval na slova Šichtařové Křeček.

Soustředění strategie na dobudování jádra prý přinese obrovské zakázky českému průmyslu. Zakázka podle něj sníží emise a zároveň podpoří ekonomiku. „Náš průmysl bude moci růst v moderních technologiích a bude moci zase dosahovat vysoké přidané hodnoty, produkovat zaměstnanost, bude to vzpruhou pro naši ekonomiku,“ prohlásil.

Zdroj: Prima CNN

Oblíbené štítky

Radomil Bábek

Radomil Bábek

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31