Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tisková zpráva – Nevěřte falešným reformátorům EU, vzkazují billboardy Svobodných. Jan Zahradil má na hlavě máslo.

Tisková zpráva – Nevěřte falešným reformátorům EU, vzkazují billboardy Svobodných. Jan Zahradil má na hlavě máslo.

Koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka zahájila outdoor kampaň, ve které varuje voliče před falešnými reformátory. Vizuál zobrazuje volebního lídra ODS Jana Zahradila s roztékajícím se máslem na hlavě, které symbolizuje Lisabonskou smlouvu. „Heslem Nevěřte falešným reformátorům EU chceme lidem připomenout, kdo před deseti lety podporoval ratifikaci smlouvy, která mimo jiné připravila ČR o právo veta v řadě klíčových integračních otázek,“ vysvětluje sdělení lídr Svobodných Vít Jedlička.

Právě ratifikace Lisabonské smlouvy byla hlavní motivací pro založení Strany Svobodných Občanů v roce 2009. „Byl jsem tenkrát jedním ze zakládajících členů Svobodných, protože jsem byl jako řada dalších voličů ODS naštvaný, jak mohla kdysi pravicová strana takto ustoupit od svých ideálů,“ vzpomíná Vít Jedlička. „ODS s Janem Zahradilem v čele je součástí frakce evropských konzervativců a reformistů již patnáct let. Viděli jsme od nich někdy skutečnou snahu Unii výrazněji reformovat? EU se možná reformuje, ale k horšímu,“ dodává Jedlička.

Double bigboardy jsou k vidění na třech frekventovaných komunikacích: v Čuprově ulici na Praze 9, Průmyslové ulici na Praze 10 a v Provazníkově ulici v Brně. „V naší letošní kampani jde o jediné takto velké venkovní plochy. Nikdy jsme neměli ambici zaplavit republiku billboardy. Střídmý rozpočet na kampaň, který jsme si stanovili, by nám to ani nedovolil,“ konstatuje dvojka kandidátky a předseda Svobodných Tomáš Pajonk. „Přesto věříme, že si lidé, kteří pojedou okolo, připomenou, že tím milníkem v historii evropské spolupráce, který přinesl moře zbytečných regulací a zároveň drasticky snížil možnosti menších států cokoli v EU prosadit nebo změnit, byla právě Lisabonská smlouva,“ doplnil Tomáš Pajonk.

Koalice Svobodných a Radostného Česka vstupuje do volební kampaně před květnovými eurovolbami s požadavkem návratu EU do stavu před Lisabonskou smlouvou. „Připravili jsme 5 základních bodů strukturální reformy. Pro jejich naplnění uděláme maximum. Zároveň ale jako jediná strana v Česku budeme chystat plán B, a sice přestoupení do Evropského sdružení volného obchodu,“ dodává Vít Jedlička. Volební program je zveřejněný a vysvětlený na webu www.odejdemebezplaceni.cz. Základním cílem je zeštíhlení EU na úroveň zóny volného obchodu, pohybu pracovních sil, kapitálu a osob. Hlavních 5 bodů obsahuje:

  • zrušení povinnosti přijmout euro
  • zastavení centralizace imigrační a azylové politiky
  • zásadní snížení množství byrokracie
  • vrácení členským zemím právo veta v klíčových otázkách integrace
  • změnu hlasovacího řádu pléna europarlamentu

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31