Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tisková zpráva – Svobodným se nepodařilo obhájit mandát v Evropském parlamentu. Získali 0,65 % hlasů.

Tisková zpráva – Svobodným se nepodařilo obhájit mandát v Evropském parlamentu. Získali 0,65 % hlasů.

Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení získala ve volbách do Evropského parlamentu 0,65 % hlasů. Svůj hlas jí dalo 15 492 voličů. „Je nám líto, že jsme nepřesvědčili více voličů. Přesto jsem rád, že jsme v rámci kampaně připomněli, že členství v EU je pro občany České republiky velmi drahou záležitostí. Bohužel, veřejnou diskuzi ovládla pseudotémata jako dvojí kvalita potravin,“ uvedl krátce po vyhlášení výsledků lídr kandidátky Vít Jedlička.

 

„Racionální euroskepticismus je něco, co v Evropském parlamentu chybí. Bez ohledu na to, jak volby dopadly, kampaň za větší svobodu má vždycky význam. Děkuji všem lidem, kteří se na kampani podíleli a kteří ji podpořili finančně nebo dobrovolnickou prací,“ doplnil Jedlička.

 

Svobodní obhajovali v Evropském parlamentu jeden mandát, který v období 2014 – 2019 zastával Petr Mach, kterého v roce 2017 nahradil Jiří Payne. Na kandidátce do Evropského parlamentu byl s číslem 2 také stávající předseda strany Tomáš Pajonk. „Svobodní se v této kampani vrátili ke svým kořenům a komunikovali převážně ekonomická témata a poukazovali na úskalí fungování Evropské unie. V záplavě snáze uchopitelných témat našich politických konkurentů se bohužel ukázalo, že po ekonomických tématech není dostatečná poptávka,“ uvedl předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

 

Svobodní ve své kampani představili plán reformovat EU v pěti zásadních bodech do roku 2024. V případě, že se pro reformy nenajde v Unii politická vůle, nabízeli scénář přestupu z Evropské unie do Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). Dobrovolníci během května rozdali na půl milionu volebních novin, podporovatelé strany pomohli straně vybrat přes 350 tisíc Kč na serveru HitHit.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31