Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

SVOBODNÍ SE POKUSILI ZABLOKOVAT CYKLOJÍZDU HNUTÍ AUTO*MAT

SVOBODNÍ SE POKUSILI ZABLOKOVAT CYKLOJÍZDU HNUTÍ AUTO*MAT

Trikolora, Svobodní a Soukromníci považují za nutné vyjádřit se k soustavnému protežování a hlavně politizaci cyklistiky. Aktivisté bojující proti individuální svobodné automobilové dopravě mají podporu médií stejně jako pražských i republikových politiků, zatímco hlasy a názory opoziční či alternativní svůj prostor nemají. Kvůli dlouhodobé mediální i politické asymetrii jsme nuceni zahájit a vést polemiku jediným možným způsobem, který zůstal k dispozici. Dnes, tj. ve čtvrtek 3. června v 18:00 jsme se proto pokusili zablokovat na začátku Nuselského mostu u ulic Sokolská a Legerova okupační hromadnou cyklojízdu organizovanou nátlakovým hnutím Auto*Mat.

Nejde nám o vyvolávání střetu“ říká organizátor akce a místopředseda Svobodných Mgr. Luboš Zálom. „Střet byl již dávno vyvolán spolkem Auto*Mat a je úspěšně udržován při životě, aniž by se jeho původci kdy setkali s viditelným projevem nesouhlasu. Jejich nenávistná pozice vůči motorismu se zdá být neotřesitelná. Jejich motivem není podpora cyklistiky, nýbrž apartheid vůči lidem, kteří se po městě chtějí pohybovat vlastním autem„.

Trikolora, Svobodní a Soukromníci pokládají hromadnou okupační cyklojízdu ve formě, jakou nátlakové hnutí Auto*Mat uplatňuje již mnoho let, za demonstraci síly. Jedním z důsledků je pak rostoucí nenávist mezi lidmi – mezi řidiči a cyklisty. Tato nenávist uměle vyvolaná a udržovaná slouží pro nátlakové hnutí Auto*Mat jako morální posvěcení jejich existence.

Mezi Svobodnými je mnoho cyklistů“ dodává Luboš Zálom. „Ostatně i já patřím mezi ně. Nepřejeme si však, aby za nás mluvili lidé z hnutí Auto*Mat. Nejednají v zájmu těch, jimž jde skutečně o cyklistiku„.

Předseda pražské Trikolóry Ing. Václav Kubata říká: “Praha se nesmí stát součástí sociálního inženýrství anti-pražské koalice, která k tomuto neváhá zneužít i pokojné cyklisty. Kde jsou záchytná parkoviště, kde je obchvat, kde jsou náhradní trasy pro místa, kde magistrát plánuje zákazy vjezdů, kde jsou parkovací domy? Bezpečné cyklostezky mimo dopravní tepny samozřejmě podporujeme, ale Praha neleží v Holandsku, Dánsku nebo Německu, kde jsou díky rovině příhodné podmínky pro pohyb cyklistů. Copak automobilisté nejsou lidi a Pražani?

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci jsou proti soustavné perzekuci a omezování motoristů. Dopravní politika musí odrážet skutečné potřeby lidí, nikoliv přání aktivistů a sociálních inženýrů měnit svět a tvořit „nového člověka“, a to třeba i násilím. Chceme svobodu volby pro motoristy, cyklisty i chodce – zkrátka svobodu jednotlivce. Konečně chceme upozornit též na to, že Magistrát hlavního města Prahy přidělil nátlakovému hnutí Auto*Mat před týdnem další dotaci, tentokrát ve výši 1 milion Kč.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31