Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní rozdávali koblihy. Ale jen po půlkách

Svobodní rozdávali koblihy. Ale jen po půlkách

Nižší daně, více peněz v domácnostech a méně přerozdělování. To jsou zásady, s nimiž v úterý 30. června oslavili Svobodní „den daňové svobody“. Uspořádali četná setkání, kde na to, že stát na daních lidem sebere minimálně polovinu výdělku, upozorňovali třeba rozdáváním půlky koblihy.

Lidem by však prospěl větší kus, míní předseda strany Libor Vondráček „Snížení a zjednodušení daní by vyřešilo mnohem více problémů, než se může zdát,“ upozornil.

O tomtéž hovoří i čerstvě spuštěná petice, kterou Svobodní přesunou z papírové verze na web Petice.com. Vyzývá vládu, aby „ukončila zvyšování a komplikování daní“. Požaduje sjednocení DPH na 14 procent a zrušení daní, které podle organizátorů lidi zatěžují, avšak vynášejí minimum prostředků: silniční, z plynu, z elektřiny či z uhlí.

„Cesta k bohatství a prosperitě nevede přes státní přerozdělování,“ zdůraznil jeden z místopředsedů strany Luboš Zálom – berounský zastupitel a lídr kandidátky strany do krajských voleb. „Lidé sami nejlépe vědí, jak se svými penězi naložit,“ poznamenal.

Další z místopředsedů se pak připojil parafrází slavného výroku: „Neptejte se, co můžete udělat pro stát – ani co má stát udělat pro vás. Ptejte se, co pro vás stát za vaše peníze dělat nemusí.“

Více na: https://kladensky.denik.cz/z-regionu/svobodni-rozdavali-koblihy-ale-jen-po-pulkach-20200701.html

Petice

My, níže podepsaní občané České republiky jsme přesvědčení, že vysoké daně škodí společnosti a lidem v ní žijícím.

Vyzýváme tímto podpisem vládu, aby dodržovala své programové prohlášení a ukončila zvyšování a komplikování daní. Požadujeme opak. Žádáme sjednocení DPH na 14% a zrušení daní, které vynášejí minimum prostředků podobně jako daň z nabytí nemovitosti – daň silniční, z plynu, z elektřiny či z uhlí.

Petice za nízké a jednoduché daně. (PDF)

Petice za nízké a jednoduché daně na petice.com

Svobodné noviny – červen 2020.

Verze pro Jihomoravský kraj

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31