Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní mají nového místopředsedu Miroslava Havrdu

Svobodní mají nového místopředsedu Miroslava Havrdu

Svobodní v uplynulém týdnu ve vnitrostranických volbách rozhodovali, kdo se stane čtvrtým místopředsedou strany. Ve volbách uspěl s výsledkem 80,52 % hlasů kandidát MUDr. Miroslav Havrda, který tak doplnil současné předsednictvo – místopředsedy Aloise Sečkára, Jana Dočekala, předsedu Libora Vondráčka a dalšího místopředsedu Luboše Záloma.

MUDr. Miroslav Havrda je odborníkem na sportovní medicínu, zakladatel podiatrie v České republice, ambulantní neurolog a exprezident svazu soukromých lékařů. Rovněž je ve straně garantem pro oblast zdravotnictví a členem Republikového výboru Svobodných. 

MUDr. Miroslav Havrda je dále mimo jiné zakladatelem a majitelem společnosti MEDsport, která distribuuje termoplastické vložky z Nového Zélandu, pořádá MEDsport sympozium, zajišťuje výuku podiatrie, atd. Společnost MEDsport dále zajišťuje zdravotnický servis např. na tenisových, volejbalových turnajích, turnajích ve stolním tenise, atd. Dále je autorem celé řady publikací o podiatrii, absolvoval desítky odborných přednášek na kongresech a rovněž se podílí na výuce podiatrie.

MUDr. Miroslav Havrda absolvoval celou řadu kurzů a je držitelem celé řady licencí v následujících oblastech: myoskeletální medicína, akupunktura, homeopatie, sportovní lékařství, obezitologie, odvykání kouření.

Z jeho působení v odborných společnostech můžeme zmínit např.:

  • 1996-2008 spoluzakladatel Svazu soukromých lékařů a podnikatelů ve zdravotnictví – jeho první prezident (1996-2002), následně tajemník (2002-2008).
  • 2001-2018 spoluzakladatel České podiatrické společnosti a její viceprezident.

V nedávném rozhovoru se MUDr. Miroslav Havrda vyjádřil k současné situaci ve zdravotnictví následovně:

„Máme zde 40 tisíc policistů, více než 10 tisíc profesionálních vojáků, statisíce úředníků, kteří by mohli pomoci – třeba jen organizačně a administrativně – trasovat, testovat, očkovat. Vláda to ale vše hodila na nemocnice, kde je každá ruka dobrá. V nemocnicích se také musí začít okamžitě normálně léčit, jinak budou na jaře opět umírat tisíce lidí na nevyšetřené a neléčené chronické nemoci. Máme dlouhodobý lockdown, jsme zadluženi na desítky let dopředu a přitom jsou plné nemocnice. Každý člověk musí mít velký respekt k viru a měl by se chovat zodpovědně. Ale v jakýchkoli opatřeních nemohou převládat emoce a dojmy. Musí vítězit fakta a zdravý rozum. Pokud tato vláda nepochopí, že si velká část národa po téměř roční izolaci vybrala svobodný život místo obavy z viru a ze ztráty života, tak bude velký problém.“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31