Noviny Kraje:  ŘSD řeší nelegální značení díky zastupiteli Pavlu Misesovi

Noviny Kraje:  ŘSD řeší nelegální značení díky zastupiteli Pavlu Misesovi

BRNO – Cyklostezku kolem řeky Svitavy využívá denně velký počet cyklistů. Před křížením s ulicí Hladíkovou však musí cyklisté sesednout a obejít

místo, pak dovést kolo k nejbližšímu přechodu v Tržní ulici a dojít zpět na cyklostezku. Upozorňuje je na to cedule. Situaci by vyřešil plánovaný podjezd, ten se však začne budovat nejdřív v příštím roce.

Takový zdlouhavý způsob překonání Hladíkovy ulice v Brně se zřejmě nezamlouval neznámému cyklistovi. Proto si nelegálně zřejmě v noci přes rušnou brněnskou silnici namaloval vlastní cyklopruhy. Cyklistům na nich však hrozí srážka s auty. Na problematické značení upozornil Pavel Mises, zastupitel městské části Brno-střed a dopravní analytik spolku Brno autem. „Všiml jsem si toho v pátek. Někomu se asi nelíbilo, že musí obcházet silnici přes most,“ poznamenal Mises. „Tohle nelegální dopravní značení však nikomu a ničemu nepomůže, naopak způsobí zmatek a nebezpečné situace. Někteří cyklisté se tam vrhají neopatrně před jedoucí vozidla. Patrně v domnění, že se jedná o skutečný přejezd pro cyklisty,“ podotkl Mises.

Silnici první třídy v Hladíkově ulici spravuje Ředitelství silnic a dálnic. „Že by někdo nastříkal na silnici něco, co tam nemá být, se nám zatím nestalo. Samozřejmě na to budeme reagovat. Je jenom otázka, na čí náklady a jak se to odstraní,“ uvedl ředitel závodu ŘSD Brno David Fiala. Podobný rádoby nevinný vtípek už dříve řešili strážníci v Brně, když někdo na náměstí přimaloval jedno parkovací místo.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31