Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Naši zastupitelé Štampach a Mikuláš jednali na zastupitelstvu Prahy 3 rekordních 16 hodin

Naši zastupitelé Štampach a Mikuláš jednali na zastupitelstvu Prahy 3 rekordních 16 hodin

Koalici v Praze 3 vytvořily strany TOP 09 a STAN, Piráti a Zelení. Nečekaně dlouhé jednání zapříčinily především dotazy opozice. Zástupci vítězné Koalice pro Prahu 3 kladli Ptáčkovi před zvolením zhruba čtyři hodiny otázky. Dlouhému dotazování čelili i další kandidáti do rady.

„Od nynějška jsem zaměstnancem 75.000 obyvatel naší městské části a vnímám to jako velkou úlohu a závazek,“ uvedl Ptáček po zvolení. Bývalý starosta Bellu před volbou uvedl, že se v některých věcech s novou koalicí shodne, ale považuje ji za vnitřně nesourodou. Novému starostovi vytkl, že mu schází vize, konkrétní návrhy i zkušenosti.

Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní) vyhrála se ziskem 22,2 procenta hlasů a deseti mandátů, na druhém místě skončila TOP 09 a STAN se ziskem 21,1 procenta hlasů a devíti zastupitelů. Piráti mají osm mandátů, Zelení a nezávislí tři zastupitele. Uspělo ještě hnutí ANO, které získalo pět zastupitelů.

Na začátek jednání se dostavila skupina lidí vybavená transparenty s hesly parodujícími program Zelených a narážejícími na to, že podle kritiků strana brání tvorbě parkovacích míst a přispívá ke komplikování dopravní situace ve městě. Skupina chvílemi v sále pokřikovala a rušila jednání. Minulý týden se podobné plakáty objevily po celé Praze 3, zástupci Zelených se od nich distancovali, označili je za antikampaň a zajistili jejich odstranění.

Strany nové koalice před jednáním podepsaly koaliční smlouvu, která obsahuje asi 150 programových bodů. Koalice se podle ní zaměří například na rekonstrukci ulic a náměstí, prosazení vedení trasy metra D na Žižkov, investice do bytového fondu a školských zařízení, lepší podmínky pro cyklisty a chodce či lepší kontrolu veřejného pořádku. Radnice by pod novým vedením měla také lépe informovat občany a umožnit jim přístup ke všem důležitým dokumentům, stejně jako možnost vyjadřovat se k připravovaným projektům.

Praha 3 má zhruba 75.000 obyvatel. Spadá pod ni Žižkov a části Vinohrad, Vysočan a Strašnic.

ZDROJ: forum24.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31