Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Naši zastupitelé Štampach a Mikuláš jednali na zastupitelstvu Prahy 3 rekordních 16 hodin

Naši zastupitelé Štampach a Mikuláš jednali na zastupitelstvu Prahy 3 rekordních 16 hodin

Koalici v Praze 3 vytvořily strany TOP 09 a STAN, Piráti a Zelení. Nečekaně dlouhé jednání zapříčinily především dotazy opozice. Zástupci vítězné Koalice pro Prahu 3 kladli Ptáčkovi před zvolením zhruba čtyři hodiny otázky. Dlouhému dotazování čelili i další kandidáti do rady.

„Od nynějška jsem zaměstnancem 75.000 obyvatel naší městské části a vnímám to jako velkou úlohu a závazek,“ uvedl Ptáček po zvolení. Bývalý starosta Bellu před volbou uvedl, že se v některých věcech s novou koalicí shodne, ale považuje ji za vnitřně nesourodou. Novému starostovi vytkl, že mu schází vize, konkrétní návrhy i zkušenosti.

Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní) vyhrála se ziskem 22,2 procenta hlasů a deseti mandátů, na druhém místě skončila TOP 09 a STAN se ziskem 21,1 procenta hlasů a devíti zastupitelů. Piráti mají osm mandátů, Zelení a nezávislí tři zastupitele. Uspělo ještě hnutí ANO, které získalo pět zastupitelů.

Na začátek jednání se dostavila skupina lidí vybavená transparenty s hesly parodujícími program Zelených a narážejícími na to, že podle kritiků strana brání tvorbě parkovacích míst a přispívá ke komplikování dopravní situace ve městě. Skupina chvílemi v sále pokřikovala a rušila jednání. Minulý týden se podobné plakáty objevily po celé Praze 3, zástupci Zelených se od nich distancovali, označili je za antikampaň a zajistili jejich odstranění.

Strany nové koalice před jednáním podepsaly koaliční smlouvu, která obsahuje asi 150 programových bodů. Koalice se podle ní zaměří například na rekonstrukci ulic a náměstí, prosazení vedení trasy metra D na Žižkov, investice do bytového fondu a školských zařízení, lepší podmínky pro cyklisty a chodce či lepší kontrolu veřejného pořádku. Radnice by pod novým vedením měla také lépe informovat občany a umožnit jim přístup ke všem důležitým dokumentům, stejně jako možnost vyjadřovat se k připravovaným projektům.

Praha 3 má zhruba 75.000 obyvatel. Spadá pod ni Žižkov a části Vinohrad, Vysočan a Strašnic.

ZDROJ: forum24.cz

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31