Vondráček: Ať se Válek věnuje raději kartám. Rakušanovi se hodí odvedení pozornosti

Vondráček: Ať se Válek věnuje raději kartám. Rakušanovi se hodí odvedení pozornosti

Iniciativa Chcípl PES zveřejnila adresy poslanců, kteří podporují pandemický zákon, což rozlítilo nejen ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), ale kritika se ozvala ze všech koutů Poslanecké sněmovny. Podle Libora Vondráčka, předsedy Svobodných, to byla ze strany Chcípl PES chyba. Nyní totiž nenastoupí nic jiného než o odvádění pozornosti od skutečného problému, a tím je nebezpečnost pandemického zákona pro ochranu základních práv a svobod občanů naší země.

„Zveřejňování adres poslanců považuji za chybu, protože to odvádí pozornost od pandemického zákona a dává to pětikoalici možnost, aby místo o důvodech, proč tak násilně protlačuje tento zákon, mluvila o ‚nesmyslech‘,“ řekl Libor Vondráček. „Daleko víc za hranou než zveřejnění adres poslenců je protlačování pandemického zákona obcházením jednacího řádu Poslanecké sněmovny navzdory vůli senátorů, kteří pandemický zákon zamítli a dali vládě jasně najevo, že něco takového, nota bene v legislativní nouzi, o které nemůže být ani řeč, rozhodně přijímat nechtějí,“ dodal Vondráček.

„Myslím si, že to, že se dnes vede diskuse o zveřejnění adres poslanců, je pouze vysvobozením pro vládu, která místo toho, aby obhajovala, proč v této době naprosto nesmyslně navrhuje zmocňovací novelu pandemického zákona, přestože sama tvrdí, že chce rozvolňovat, odvádí pozornost tu k adresám poslanců, tu k šibenicím. Podstata věci, to znamená vlastní pandemický zákon, pak bude ve stínu této diskuse unikat médiím,“ varuje Vondráček, který je přesvědčený o tom, že Ústavní soud pandemický zákon zruší, pokud by byl i přijat, a to právě proto, že nebyly naplněny podmínky legislativní nouze, a proto že byl porušen jednací řád Poslanecké sněmovny.

„Zaznamenal jsem, že ministr Válek mluvil o tom, že covid pasy jsou standardem na západ od nás a že my bychom se o takových opatřeních nemuseli vůbec bavit a mohli bychom se chovat zcela standardně, jako se chovají západní státy. Já říkám rozhodně ne! Nechci, aby bylo u nás standardem, že stát přikazuje podnikatelům, aby diskriminovali své zákazníky,“ odmítl vládní vidění světa Libor Vondráček a rovnou připojil jednu aktualitu z tolik vychvalovaného západního světa.

„V Itálii mají neočkovaní lidé starší padesáti let zakázáno docházet do práce. Je to naprosto šokující věc, kterou umožňují právě zákony, jako je např. pandemický zákon. Něco takového musíme rezolutně odmítnout, stejně jako opětovné zavádění kontroly covid pasů,“ je přesvědčený Vondráček, který má pro ministra zdravotnictví Vlastimila Válka jeden vzkaz.

„Ať se ministr Válek raději věnuje mariáši, než aby protlačoval pandemický zákon, který má vést k tomu, aby mohla vláda snadněji vstupovat do práv a svobod občanů. Pokud máte nějaký karetní balíček navíc, můžete jej panu ministru nebo jeho náměstkovi poslat na adresu Ministerstva zdravotnictví, ať raději už nevymýšlí nesmysly, ať už nechají lidi na pokoji a raději se věnují karbanu,“ dodal Libor Vondráček.

Souhlasime s Pro Libertate – Institutem práva a občanských svobod, ministr Válek by se radši měl věnovat karbanu.

Jako politik nedrží své slovo a teď navíc zcela nepochopitelně, i přes nesouhlas Senátu, stále obhajuje svoji zmocňovací novelu Pandemického zákona: “Vyzvali jsme předsedy stran vládní koalice k odvolání ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Výzvu najdete ZDE. Jeho setrvání ve funkci, v niž se zaštiťuje názory soukromoprávních skupin, je neobhajitelné.”

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Na semináři o covidu v Poslanecké sněmovně vystoupil MUDr. Miroslav Havrda, jeden z představitelů Paralelní lékařské komory, s ostrou kritikou covidových opatření a mediální kampaně z let 2020–2022. Havrda označil období pandemie za „covidovou totalitu“ nebo „dobu temna“ a srovnal segregaci neočkovaných s fašistickým režimem.

Paralelní lékařská komora jako alternativa

Havrda připomněl, že v době, kdy oficiální instituce tvrdily, že „všichni lékaři souhlasí se strategií státu“, založili s kolegy paralelní lékařskou komoru. „Vzali jsme si bílé pláště a šli jsme k lidem, protože jsme se nedostali do žádných médií,“ popsal lékař. Jejich akce na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí a na Letné sledovaly tisíce lidí, přičemž přenosy na alternativních médiích jako Raptor TV či KTV Live měly až 250 000 zhlédnutí.

Když jim tehdejší prezident České lékařské komory nedovolil pořádat semináře v budově komory, pořádali je venku na „Kubkových schodech“ u Palackého náměstí. „Tam nám lidé nosili svařák, teplomety a koláče, protože byla hrozná zima,“ vzpomínal Havrda s díky občanům, kteří je podporovali.

Očkování těhotných žen jako „lékařská žumpa“

Zvláště ostře Havrda kritizoval očkování těhotných žen experimentální vakcínou. „Na lékařské fakultě nás učili, že těhotné ženy nesmí prakticky žádné léky, ani aspirin,“ řekl s tím, že se ptal veterinářky, zda očkují březí fenky, a ta odpověděla, že by si to nikdy nedovolili. „My jsme si dovolili očkovat nejenom děti, kde dnes víme, že to nepotřebovaly, ale očkovali jsme těhotné ženy. Lékařská žumpa, styďte se,“ vyzval kolegy, kteří postup schvalovali.

Havrda také zmínil náměstka ministra zdravotnictví Policara, který podle něj vydal „20 nezákonných protiústavních vyhlášek segregujících zdravé neočkované lidi“ a srovnal tento postup s označováním Židů žlutými hvězdami za fašismu.

Konkrétní požadavky: omluva, odškodnění a revize

MUDr. Havrda formuloval tři hlavní požadavky. Za prvé žádá, aby se „odborníci“, kteří podle něj „prokazatelně lhali“, omluvili všem lidem. Za druhé požaduje, aby stát odškodnil všechny poškozené závažnými nežádoucími účinky očkování. Za třetí vyzval novináře, aby „začali psát pravdu a přestali zamlčovat jasná fakta, která jsou vědecky podložená“.

Mimo to Havrda navrhuje revizi národní očkovací strategie, kterou označil za „medicínský nesmysl“, a odmítá, aby „takzvaní odborníci“ z covidové éry byli nadále nominováni do funkcí na ministerstvu zdravotnictví. Poukazuje také na návrh současného náměstka ministra spravedlnosti JUDr. Koudelky, který navrhuje jiné řešení než vyšetřovací komisi Poslanecké sněmovny, kde by se podle Havrdy „vše dostalo pod koberec“.

Lékař závěrem zdůraznil roli alternativních médií a organizací, které podle něj zabránily povinnému očkování. „Díky úsilí těchto lidí byla vytvořena deklarace lékařů, sester, vojáků, policistů a další, kde to byly statisíce lidí,“ uvedl s tím, že stát měl nakoupeno „10 vakcín na jednoho člověka“ a „očkovali by nás jako ovce“. Své vystoupení zakončil varováním směrem k médiím a oficiálním odborníkům: „Již nikdy více. A tohle vám fakt nezapomeneme.“

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31