Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Je třeba odmítnout i nepřímé vynucování očkování vládou,“ uvedl Luboš Zálom pro IVK

„Je třeba odmítnout i nepřímé vynucování očkování vládou,“ uvedl Luboš Zálom pro IVK

V prosinci poskytl náš místopředseda své vyjádření na anketní otázku pro Institut Václava Klause: Vakcinace proti Covid-19? Chápete vynucování očkování proti Covid-19, ať už ze strany státu nebo soukromých firem, jako zásah do občanských práv?
Stále více se mluví o tom, že některé firmy budou požadovat očkování proti Covid-19 jako podmínku pro nákup svého zboží či služeb zákazníky, ale dokonce i jako podmínkou pro zaměstnávání svých zaměstnanců. Má se postavit stát a jeho orgány za občany, kteří budou diskriminování, když se očkovat nenechají?

Firmy mají v zásadě právo klást si jakékoliv smluvní podmínky a je pouze na budoucích zákaznících či zaměstnancích, zda na ně budou ochotni přistoupit, a dojde tak ke směně, nebo nepřistoupí, a směna se tedy neuskuteční. Tak by tomu mělo být ve svobodné společnosti. Problém je, že ve svobodné společnosti nežijeme.
Vládní politika vnáší do aktu dobrovolné směny hodnot stále větší míru chaosu, vytváří atmosféru nerovnováhy nebo přímo nátlaku. Tak je tomu i dnes, v době tzv. pandemie. Vidíme, že je to hlavně stát, kdo pod záminkou boje s virem ničí naši svobodu ve stále masivnější míře. Zakazuje podnikat, pracovat, zkrátka vydělávat na živobytí. Mnohé firmy jistě čekají na vakcínu jako na prostředek, který jim umožní normálně fungovat, proto již teď dávají najevo, že ve věci vakcinace půjdou jakékoliv vládní politice na ruku. Vláda si nejspíš nedovolí uvalit na celou veřejnost povinnost vakcinace, ale soustavně vytváří atmosféru, která k ní lidi přinutí okolnostmi. To je třeba odmítnout. Covid-19 není tetanus, záškrt či pravé neštovice a plošnou vakcinaci neospravedlňuje. Nečekám však, že by se stát postavil za ty, kteří se očkovat nenechají a setkají se kvůli tomu s diskriminací.

Celé vydání si můžete přečíst zde.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31