Echo24: Zlepší novela zákoníku práce podmínky na trhu? Dotaz pro Jaroslava Chalupského

Echo24: Zlepší novela zákoníku práce podmínky na trhu? Dotaz pro Jaroslava Chalupského

Zlepší novela zákoníku práce podmínky na trhu? Na to se zeptal týdeník Echo24 i našeho senátora Jaroslava Chalupského, který navrhl zamítnutí této novely na jednání Senátu.

Jarda Chalupský se vyjádřil takto: „Nový zákoník práce s novými nařízeními a další byrokracií podmínky na trhu zhorší všem.
Evropská unie nás nutí k selektivnímu umělému blahobytu na úkor zaměstnavatelů. ČR se tomu nevzepřela a v důsledku na to doplatí všichni.
Budu věřit, že nejde o záměr EU likvidovat konkurenceschopnost členských států, ale jen o naivní experimentování se socialistickým centrálním řízením, které jsme si my již vyzkoušeli a víme, že k blahobytu a prosperitě nevede. K té vede svobodný trh, svobodná vůle těch, kteří se chtějí spolu dohodnout a nikdo z Prahy nebo z Bruselu by jim neměl vnucovat své falešné dobro, nebo nasazovat kazajky.
Aby pracovní trh fungoval, což se už nyní neděje, musí být lidé alespoň trochu hladoví po práci a být ochotni něco pro druhé za peníze udělat, což je ta správná cesta k lepšímu žití. Právo na blahobyt bez adekvátního výkonu je přelud.
Když to přeženu, podmínky na trhu by zlepšilo zrušení zákoníku práce a výrazná redukce aparátu ministerstva práce a sociálních věcí. To více rozdává peníze těch, co pracují, než by někomu práci zařídilo.“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31