Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Brněnský deník: Svobodní brání omezení vjezdu aut na Veveří

Brněnský deník: Svobodní brání omezení vjezdu aut na Veveří

Vše začalo na komisi dopravy městské části Brno-střed, které předsedá zastupitel za Svobodné Pavel Mises. Ta doporučila Radě podat námitky proti záměru minulé koalice zakázat v úseku ulice Veveří průjezd osobním vozidlům. Podle původního plánu by mezi ulicemi Smetanova a Pekárenská vznikla pěší zón.

 

„Nesouhlasíme s nápadem Zelených a Žít Brno přetnout tuto důležitou dopravní tepnu a uděláme z naší pozice všechno pro to, abychom tomu zabránili,“ vysvětluje Pavel Mises.

 

Rada městské části Brno-střed podnět na svém mimořádném zasedání projednala a díky podpoře radního pro dopravu  za Svobodné Jana Mandáta došlo ke shodě. Radní projekt realizovat nechtějí.

 

„Nemáme problém s nápadem na přestavbu ulice. Pěší zóna mezi Pekárenskou a Smetanovou ulicí je pro nás ale nepřekročitelnou překážkou. Starostovi jsme proto doporučili podat vůči tomuto záměru námitku,“ uvedl Jan Mandát.

 

Celou věc komentoval také magistrátní zastupitel David Pokorný. „Děkuji kolegům za jejich práci. Svým jednáním zabránili dalšímu dopravnímu kolapsu, který by nastal po uzavření Veveří. Doprava  by se odklonila především na ulici Úvoz, která již nyní trpí kolonami. Jsem připraven zastavení projektu podpořit na magistrátu. Domnívám se, že v rámci koalice panuje na tomto názoru shoda,“ dodal David Pokorný.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31