Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Brněnský deník: Svobodní brání omezení vjezdu aut na Veveří

Vše začalo na komisi dopravy městské části Brno-střed, které předsedá zastupitel za Svobodné Pavel Mises. Ta doporučila Radě podat námitky proti záměru minulé koalice zakázat v úseku ulice Veveří průjezd osobním vozidlům. Podle původního plánu by mezi ulicemi Smetanova a Pekárenská vznikla pěší zón.

 

„Nesouhlasíme s nápadem Zelených a Žít Brno přetnout tuto důležitou dopravní tepnu a uděláme z naší pozice všechno pro to, abychom tomu zabránili,“ vysvětluje Pavel Mises.

 

Rada městské části Brno-střed podnět na svém mimořádném zasedání projednala a díky podpoře radního pro dopravu  za Svobodné Jana Mandáta došlo ke shodě. Radní projekt realizovat nechtějí.

 

„Nemáme problém s nápadem na přestavbu ulice. Pěší zóna mezi Pekárenskou a Smetanovou ulicí je pro nás ale nepřekročitelnou překážkou. Starostovi jsme proto doporučili podat vůči tomuto záměru námitku,“ uvedl Jan Mandát.

 

Celou věc komentoval také magistrátní zastupitel David Pokorný. „Děkuji kolegům za jejich práci. Svým jednáním zabránili dalšímu dopravnímu kolapsu, který by nastal po uzavření Veveří. Doprava  by se odklonila především na ulici Úvoz, která již nyní trpí kolonami. Jsem připraven zastavení projektu podpořit na magistrátu. Domnívám se, že v rámci koalice panuje na tomto názoru shoda,“ dodal David Pokorný.