Symbolické protesty proti nesmyslným vládním nařízením – 13/2021

Symbolické protesty proti nesmyslným vládním nařízením – 13/2021

image

 

Týdeník Svobody – 13. týden 2021

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti zdar!

 

Uplynulý týden byl nabytý událostmi. Svobodni se nejprve v sobotu 28. 3. 2021 na Den učitelů zúčastnili akce, kterou zorganizovaly Chcípl pes a iniciativa Vraťme děti školy v podobě plavby po Vltavě na podporu návratu dětí do škol. Na Vltavu vyplulo celkem sedm lodí a cílem bylo poukázat, že je třeba konečně vrátit děti do škol. Celá akce byla vnímána lidmi na břehu velmi pozitivně, lidé mávali a byla dobrá pozitivní atmosféra nejenom na lodi, ale i na souši. 

 

Následně z neděle na pondělí Svobodní symbolicky vyjádřili protest proti vládním nažízením a to tak, že napříč republikou překryli cedule okresů nápisem „Okres krále Miroslava, žít dovoleno! Konec kazisvěta“. 

 

Předseda Libor Vondráček k akci mimo jiné uvádí následující: „Naši Svobodní lékaři mají jednotné stanovisko k hlídání okresů. S vědomím, že nedostatek finančních prostředků ve zdravotnictví je příčinou nedostatku personálu, považujeme hlídání hranic okresů za zcela bezdůvodné plýtvání lidskými silami i financemi„. 

 

Tuto nevšední akci zaznamenala celá řada médií. Tisková zpráva vyšla nejenom na našich webových stránkách Konec Kazisvěta, žít dovoleno!, ale též v celé řadě médií. Např. šlo o: 

1) CNN Prima News: Překryté značky jako forma protestu. Česko se probudilo do okresů krále Miroslava.

2) Dále byla zpráva zveřejněna v Protextu ČTK, na TV Barrandov, v deníku Metro, na serveru i60.cz.

 

image

 

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“
 

 

image

 

Svobodná hospoda

 

V pravidelné pondělní Svobodné hospodě jsme se tentokrát bavili na velmi aktuální téma, a to letošní maturity. Nejenom maturanti, ale i žáci základních škol a studenti středních škol to v současné době nemají vůbec jednoduché, jelikož stále trvá online výuka a návrat dětí do škol, kromě prvního stupně, je v nenávratnu. 

 

„Maturujete? Máte v rodině maturanty? Pojďte si do Svobodné hospody popovídat o letošních maturitách. Zda jsou podle Vás zvoleny vhodně, jak bude probíhat příprava, co vnímáte jako problém, poraďte ostatním maturantům, jak se na ně optimálně připravit.“

 

Tímto titulkem jsme zvali studenty k debatě a je třeba říci, že debata byla velmi zajímavá a v mnoha ohledech inspirativní. Pokud jste debatu nestihli online, přehrát si ji můžete i zpětně na tomto odkaze

 

Příští hospoda bude opět velice zajímavá, protože se budeme bavit o Velikonocích. Vnímáte jen problémy, nebo cítíte změnu? Pojďte si popovídat, jaké problémy řešíte. Jak současnost ovlivňuje Vaše hodnoty. Co vlastně považujete za hodnoty, jak vnímáte současnou společnost a kam se ubírá Váš osobní život či celá společnost. Nebo vezměte tuto Velikonoční Svobodnou hospodu jako dutou vrbu, kde se můžete svěřit.

 

Sledujte nás a povídejte si s námi ve Svobodné hospodě každé pondělí od 20:00 online – viz odkaz – online dostupný i na YouTube.

 

image

 

image

 

image

 

Výběr Svobodných střípků
 z médií

 

image

1) Libor Vondráček: Babiš jako král Kazisvět. Peníze nerostou na stromě.


Předseda Libor Vondráček poskytl rozsáhlý rozhovor v reakci na protest, který souvisel s překrytím okresních cedulí. V rozhovoru mimo jiné vysvětluje, co vedlo Svobodné k tomuto satirickému protestu, proč si vybrali motiv známé české pohádky, zda budeme v akcích pokračovat a čeho chceme dosáhnout? Celý rozhovor je k dispozici zde.

 

image

2) Payne: Návrh zákona o zásluhách Miloše Zemana


Jiří Payne s trochou nadsázky a satiry vytvořil „návrh zákona o zásluhách Miloše Zemana“. Na níže uvedeném odkaze si můžete přečíst, jak by Jiří Payne prezidenta Zemana „ocenil“ – viz odkaz

 

image

3) Vít Mareček: glosa o povinném testování


Náš příznivec, lékař Vít Mareček ve svém blogu popisuje úskalí povinného testování ve firmách. Ve svém blogu kriticky popisuje, jaký je smysl povinného testování a komu to prospěje. Vít Mareček se dále zmiňuje mimo jiné o právu na duševní a tělesnou integritu v souvislosti s testováním a celé řadě dalších otázek. 

 

image

4) Uzavřená dětská hřiště se na Jindřichohradecku neotevřou ani o Velikonocích

Senátor a jindřichohradecký radní Jaroslav Chalupský si myslí, že: „Máme v klubu lékaře, starosty, ředitele nemocnic a podobně. A jasně jsme se shodli, že vzhledem k nesmyslnosti ostatních opatření a probíhající realitě, kdy se děti stejně shromažďují jinde, bylo lepší nechat hřiště i sporty na vzduchu otevřené. Jejich návštěvy by byly plynulé a nevznikla by nyní ta vlna hurá na hřiště, než je zase zavřou.“
 Celá zpráva 
zde