Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Monitoring médií za období 6. 11. – 12. 11. 2020 – Jarda Chalupský v Senátu, Den válečných veteránů, omezování svobody na internetu. ‌ ‌ ‌

Monitoring médií za období 6. 11. – 12. 11. 2020 – Jarda Chalupský v Senátu, Den válečných veteránů, omezování svobody na internetu. ‌ ‌ ‌

Tisková zpráva, Praha, 13. 11. 2020

Milí příznivci svobody,

v monitoringu médií za uplynulý týden jsme si připomněli mimo jiné Den válečných veteránů, který jsme slavili v Senátu. Dále vám přinášíme první vystoupení Jardy Chalupského v Senátu a dále zajímavé rozhovory a příspěvky našich místopředsedů. Rovněž vám přinášíme novinku spočívající v novém komunikačním kanálu. Jde o aplikaci Telegram, na kterém se budou zobrazovat naše příspěvky.

1) Jarda Chalupský vystoupil v Senátu

Jarda Chalupský se zapojil hned do diskuse v prvním jednání Senátu Parlamentu ČR. Připomínky a dotazy směrovaly na vicepremiéra vlády Karla Havlíčka, který přišel referovat Senátorům, jak „skvěle“ zvládají krizi COVID19 zejména v oblasti podpory živnostníkům, malým firmám a drobným podnikatelům. Senátor za Pelhřimovsko a Jindřichohradecko si to nemyslí, ostatně jako další Senátoři, a proto se pokusili vládě naznačit, jakým směrem by se také mohly ubírat myšlenky na ulehčení dopadů krize. Výrazná kritika se snesla na pana ministra od senátora Wagenknechta.

Jarda Chalupský v Senátu – video

Dne 11. listopadu si Svobodní připomněli Den válečných veteránů.

Na sv. Martina, tj. 11. listopadu, neočekáváme jen příjezd Martina na bílém koni, ale též slavíme Den válečných veteránů. A proč zrovna 11. listopadu? Právě v tento den se celosvětově slaví konec 1. světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Předseda Svobodných Libor Vondráček tráví tento den, společně s naším senátorem, Jardou Chalupským v Senátu České republiky.

TZ: Den válečných veteránů 

2) Příspěvek Jardy Chalupského.

Pelhřimovský deník přinesl příspěvek Jardy Chalupského. Článek je nazvaný „Odcházel jsem do hospody jako radní a vrátil se jako senátor! Chodit do hospody se vyplatí“.

10. října 2020 to byl adrenalinový touchdown po několikaletém působení v komunální politice a po tříměsíční vysvětlující kampani.

Vylezli jsme „z křoví“ na podzim 2018 a po pár měsících se už prodavač telefonů tahá o židli s nejsilnějším hráčem Senátu, až mu ji nakonec vezme Říkali mi, jestli nechci prodat práva k tomu příběhu!? Další K2 zdolána. Já když přijdu k hoře, musím prostě zažít ten pocit na vrcholu Byla to neskutečná jízda! Byli jste všichni naprosto fantastičtí!

Cítili jsme tu skvělou atmosféru na sociálních sítích, kde jste se přidávali a chtěli jít tu cestu s námi.

Za to vám všem patří velký dík! Všem co nám svěřili důvěru. Je to váš úspěch, my to jen usměrňovali do vítězného konce.

Nyní je na nás, abychom vaše očekávání naplnili a dodali vám kvalitní veřejnou službu.

Poděkování patří celé kandidátce Hradec Srdcem a Rozumem + Svobodní, kteří aktivně pracují na tématech do zastupitelstva a pracují pro město ve výborech.

Všem našim srdcařům za podporu, rady, nápady, tipy, podněty, pomoc se zviditelněním, ale také zpětnou vazbu na naše konání.

Vážím si všech, kteří nám propůjčili „svou mordu, aby byla na billboardu“ Tedy obličej, což už chce notnou dávku odvahy takto vystoupit ze své komfortní ulity.

Gratuluji Svobodným, že měli čuch na investici, ale hlavně za jejich naprostou důvěru! Před pár měsíci mě viděli poprvé na Republikovém Výboru. Pověděl jsem jim o své vizi a jaké kroky bych chtěl udělat k její naplnění a požádal je o propůjčení dresu, ve kterém bych mohl hrát. Poskytli i 100.000 Kč ze svých skromných prostředků do začátku kampaně s tím, že se budou snažit do určité výše přidat ještě korunu navíc k té, co si získáme sami od drobných sponzorů – tedy lidí z ulice, kteří nám budou věřit.

Velkou pomocí byla a finální pomoc s roznosem novin, plakátů, stavění poutačů.

Jako podnikatel mám velké uznání ke všem, kdo propůjčili své výlohy, ploty, poutače a tím pádem i tak trochu své jméno, protože se pustili za hranu pravidla „politika podnikání nesvědčí“. Uspořili nám hodně peněz za billboardy. Díky kolegové!

Perfektní služby poskytla Tiskárny RAIN v čele s ohybačem časoprostoru paní Hrádkovou, protože dokázala šibeniční termíny. Maximální pochvala pro Dastax a pana Komárka, který nám tiskl veškeré plachty pro kraj i Senát. Všechny naše výmysly byl schopen zrealizovat stylem „ihned – zázraky do zítra“. Super spolupráce. Takto zákaznicky orientovaně kdyby fungovala státní správa, to by bylo jiné kafe!

Klíčové myšlenky nám skvěle pomáhala šířit média, zde bych vypíchl hlavně Týdeník Pelhřimovska s velkou podporou a pak Jindřichohradecký a Pelhřimovský deník, rádio Vysočina. A jsme v kategorii „Velký klobouk dolu!“

Klobouček patří rodákovi z Pelhřimova Liborovi Vondráčkovi, který jako republikový předseda Svobodných vsadil celou svou karieru na blázna jako jsem já a snažil se mi dát plnou podporu, až občas trochu lapal po dechu, když viděl, kam až sahá moje svoboda ve vizích a činech A také neomalenost v dodržování regulí, či pravidel, které jsem cítil jako klacky pod nohy a on jako právník „musel prostě najít nějakou cestu skrz“ Libor má v tomto moje velké uznání. Jsem k němu brutálně upřímný a on to dává. Strašně moc ho to posouvá dopředu. Ano chybí mu jizvy, šrámy, vrásky a zkušenosti z let bojů v praxi, ale jednáme spolu na stejném levelu. Kdo by řekl, že by mohl být mým synem, protože je o generaci mladší! Neuvěřitelné. I ta bystrost, všestrannost a flexibilita. Je to sportovec, srdcař a je svobodný. Svobodní si dobře zvolili svůj hrot!

Kapitolou samou o sobě je přímo Pelhřimovsko! Tady vyhráli volby Miloš Bílý a Jan Lamač! Miloš zavalený prací v logistice, ale přesto po chvílích zvládal velkou podporu na sítích. Honza zase pomáhal i navzdory přípravám na náročnou operaci. I tu mezi tím zvládl absolvovat, což ho ani na chvíli nepřibrzdilo. Přeji brzké zotavení a chlapi, poklona do Pejru!

Kdo chce něco spolehlivě přepravit odněkud někam na světě, volejte Milošovi Kdo se chce přepravit po Pelhřimově, volejte Honzovi Pelhřimáci, byli jste skvělí! Patří vám palec nahoru! Děkuji za Vaši důveru, vynasnažím se, abych si ji zasloužil!

Jakmile to bude možné, uskutečníme slíbenou AfterParty v pivovaru Kamenice, na kterou jste všichni předem zvaní. Mezi tím se však už budu moci brzy pustit do sázení 17.164 stromků, protože jsem slíbil vysadit za každý hlas jeden strom. Ať to dopadne jakkoli. Hlásí se nám spousta dalších pomocníků. Takže těch stromů nakonec asi bude ještě víc. Také přicházejí nejrůznější nápady, stopro si to opět užijeme!

Sledujte můj Facebookový profil, případně www.HRADECACIa- PELHRIMACIdoSENATU.cz , kde se brzy objeví podstránka speciálně věnovaná mé senátorské práci, abyste mě měli pod kontrolou.

Ještě jednou děkuji za důvěru, palec nahoru pro vás všechny, Jarda Chalupský Váš senátor.

3) Příspěvky místopředsedů strany.

Místopředseda strany, Alois Sečkár, se velmi pěkně vyjádřil k tématu, zda mají mít obchody v neděli otevřeno či zavřeno.

TZ: V neděli otevřeno či zavřeno? Svobodní v tom mají jasno!

Místopředseda strany, Luboš Zálom, poskytl rozhovor pro Parlamentní listy. Příspěvek nazval „Pod rouškou boje proti epidemii kradou svobodu. Vážně si myslíte, že se jí pak vzdají? Místopředseda Svobodných Zálom už na tuhle mantru začíná být alergický…“ V rozhovoru se zmiňuje o pandemii koronaviru, vládních opatřeních a dalších otázkách.

Pod rouškou boje proti epidemii kradou svobodu

4) Komunální politika

Deník Právo – Severovýchodní Čechy. Bílina koupí bytový dům.

Bílina na Teplicku koupí za 12,8 milionu korun bytový dům v sociálně vyloučené městské lokalitě Teplické Předměstí. Rozhodli o tom většinou hlasů zastupitelé v obavě, aby nemovitost nezískal soukromý subjekt a nevznikla zde ubytovna s problémovými nájemníky.

V bytovém domě se třemi vchody je 36 bytů a jeho součástí jsou čtyři nebytové prostory. „Při předání bude celý objekt prázdný,“ uvedla starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).

Kupní cena je vyšší než odhadní, která činila 11,5 milionu korun. Kritizovali to někteří opoziční zastupitelé. „Výkup je nejjednodušší, ale pro město nejdražší řešení,“ uvedl Daniel Hendrych (Naše Bílina – Strana svob. občanů).

Břeclavský deník se opět zabýval regulaci zón v Brně.

Bydlí ve stejných ulicích, vidí si do oken. Jedni však patří do zóny rezidentního parkování s celodenní regulací, druzí se musí vypořádat s omezením pouze přes noc. Brňané bydlící v části Gorkého a Grohovy i okolních ulic ohraničených Údolní a Úvozem se zřejmě dočkají sjednocení značení se sousední oblastí.

Modré čáry u nich začnou platit za týden. Změnu na celodenní regulaci parkování mají pozítří schválit městští radní. „Poté ji musí zpracovat a vyřídit úředníci, povolit orgány. Proces nějakou dobu zabere. Do doby přeznačení bude v lokalitě noční regulace parkování,“ řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

V sousední lokalitě musí řidiči za odstavení aut platit po celý den. Někteří proto nechávají vůz před domy ve vedlejší oblasti, kde bude stání od příštího týdne zpoplatněné jen přes noc. Jejich obyvatelé proto sepsali dvě petice, ve kterých celodenní regulaci požadují. V jedné z nich nasbírali 107 podpisů.

Už loni je podpořili radní Brna-středu, kam obě oblasti s odlišným omezením parkování spadají. „Lokality pro modré zóny se mají vymezovat po funkčních a logických celcích, jiná regulace parkování u těchto dvou nedává smysl,“ konstatoval radní Brna-středu Jan Mandát.

5) Pravidelné příspěvky na FB Svobodných

https://www.facebook.com/svobodni

6) Svobodní na Telegramu!

Závěrem vám přinášíme novinku hlavně pro ty, kteří ať již z jakéhokoli důvodu, nemají účet na Facebooku. Novinka spočívá ve vytvoření nového kanálu Svobodných na Telegramu. Jde o další komunikační kanál, na kterém se budou zobrazovat příspěvky Svobodných. Můžete se přihlásit a nový systém vyzkoušet.

Telegram

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31