Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Svobodní podporují Bělorusy v boji proti bezpráví

Svobodní: Svobodní podporují Bělorusy v boji proti bezpráví

Svobodní za jednu z nejcennějších hodnot považují svobodu jednotlivce. Základem politického systému je pro nás spravedlivá a svobodná soutěž. Obojí se Lukašenko a násilníci v jeho službách snaží Bělorusům vzít.

Záběry a svědectví o brutálním zacházení nejen s protirežimními demonstranty, ale i se zcela náhodnými kolemjdoucími, nelze přejít bez povšimnutí. Jedná se o čiré zlo neslučitelné s právním státem, které je třeba jasně pojmenovat a odsoudit. Relativizovat a bagatelizovat tyto zločiny, nebo pro ně dokonce hledat pochopení, není na místě.

Je dobře, že se představitelé naší politické reprezentace většinově vyjadřují v podobném duchu. S ohledem na naši vlastní historickou zkušenost by to ani nemělo být jinak. Považujeme za krajně nešťastné, pokud u někoho odpor k současnému politickému směřování západní civilizace převažuje natolik, že dá přednost podpoře očividně nesvobodného a diktátorského režimu. Západní svět má své problémy a nedostatky, míra svobody je zde však stále nesrovnatelně vyšší než v mnoha jiných částech světa, na to bychom neměli zapomínat.

K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nic nedělali. Nemůžeme nepravosti světa napravovat silou. Nemůžeme a nesmíme však mlčet, když národ nedaleko od nás bojuje za svou budoucnost. Přejeme občanům Běloruska, aby se úspěšně zbavili tyranie a začali psát novou kapitolu svých dějin, která jim přinese lepší a svobodnější budoucnost.Zároveň doufáme, že se násilí represivních složek vůči občanům projevujícím odlišný názor nestane praxí v zemích EU, jako to například nedávno na vlastní kůži pocítili Katalánci demonstrující za samostatnost svého regionu.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31