Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní považují plány uhelné komise za nezodpovědné a nesplnitelné

Svobodní považují plány uhelné komise za nezodpovědné a nesplnitelné

„Se znepokojením sledujeme rozhodnutí tzv. uhelné komise připravit scénář pro konec uhlí v ČR v letech 2030 až 2050. V jejím počínání spatřujeme návrat centrálního plánování do naší ekonomiky, a to do odvětví, které je pro celé hospodářství klíčové. Škody, které může centrální plánování energetiky napáchat v celém hospodářství, mohou být nedozírné.

  1. Svobodní odmítají vliv environmentalistické lobby na českou energetiku. Rozhodování o energetických otázkách má být podle nás motivováno výlučně hospodářskými, nikoliv politickými zájmy.
  2. Fosilní paliva jsou stále nejefektivnějším zdrojem energie. Módní, tzv. obnovitelné zdroje, jsou drahým a zbytečný luxusem, jeho neefektivitu dostatečně dokazuje fakt, že jejich používání stát dotuje nebo vynucuje zákonem; na svobodném trhu by tyto zdroje energie hrály pravděpodobně naprosto okrajovou roli.
  3. Přejeme si svobodnou, co nejvíce deregulovanou energetiku. Jen trh může prokázat efektivitu toho či onoho zdroje energie. Jakýkoliv jiný než tržní princip znamená plýtvání vzácnými zdroji a dlouhodobě také podkopávání prosperity našich občanů i budoucích generací. Věříme v rozum a v technický pokrok, který bude nacházet a uvádět v život stále efektivnější a zároveň čistší a spolehlivější zdroje energie. Rozum, aby mohl správně fungovat, však musí být svobodný.“

Republikové předsednictvo Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31