Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Máte posledních 10 dní na podpisy peticí prezidentských kandidátů. Informace o nich Vám předáváme.

Máte posledních 10 dní na podpisy peticí prezidentských kandidátů. Informace o nich Vám předáváme.

Plníme naše předsevzetí a ptáme se prezidentských kandidátů na důležité otázky. Nedávno nám videoodpovědi nahrál Karel Janeček a my jsme aktualizovali naši tabulku s odpověďmi kandidátů.

Ti, kteří sbírají podpisy od občanů, by Vás ještě díky svým odpovědím mohli zaujmout a Vy jim ještě pár dní můžete podepisovat petiční archy.Nejpozdější termín odevzdání je 8. 11. 16:00.

Petice:
Diviš: https://kareldivisprezident.cz/ke-stazeni/
Vitásková: https://prezidentka-vitaskova.cz/podpora-kandidatury/
Turánek: http://turanek-prezident.cz/podpisovy-arch/
Olbert: https://hnutipes.cz/…/jakub-na-hrad-sbirani-podpisu…/
Janeček: https://kareljanecek.cz/chci-se-zapojit/Březina: https://kareljanecek.cz/chci-se-zapojit/

STANOVISKO Z 6. BŘEZNA: Svobodní předpokládají, že další prezidentská volba bude podobně vyrovnaná jako volba minulá, a proto začali již poctivě připravovat svůj postup v rámci této ostře sledované volby.

Na jednání Republikového výboru si schválili postup v první fázi příprav kandidatur prezidentských kandidátů a vytvořili síto, na základě kterého doporučí či nedoporučí svým voličům podepsat petice jednotlivých kandidátů.

K případné podpoře jednoho konkrétního kandidáta, pak dojde až v rámci další fáze kampaně, po 15. Republikovém sněmu Svobodných, který proběhne 12. listopadu 2022.

Jaké síto si Svobodní odsouhlasili?

Republikový výbor zadal republikovému predsednictvu úkol zjistit zda deklarovaní kandidáti na prezidenta stojí o naší podporu a zda splňují všeoobecné podmínky kandidátů Svobodných včetně nečlenství v KSČ.

V neposlední řadě byl Republikovému předsednictvu uložen úkol zjistit, jak kandidáti odpovídají na deset základních otázek z pohledu Svobodných:
1) Má stát dál zvyšovat daně?
2) Máme zavést euro a zrušit českou korunu?
3) Má stát přijmout evropskou legislativu pro omezení zbraní a migranty dle přání Bruselu?
4) Jsou dotace do soukromého sektoru prospěšné?
5) Má stát vytvářet více kategorií občanů (např. v souvislosti s očkováním)?
6) Má mít právo EU aplikační přednost před českým právem?
7) Má stát převychovávat občany (např. ideologické znepříjemňování individuální automobilové dopravy s cílem ji omezit)?
8) Je socialismus a centrální řízení společnosti lepší variantou než kapitalismus?
9) Má stát bojovat proti “dezinformacím“ omezováním svobody slova?
10) Je transparentnost lepším nástrojem v boji proti korupci než rušení dotací?

Schválil Republikový výbor na svém jednání v Praze

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31