Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Soutěžte se Svobodnými

Soutěžte se Svobodnými


Podmínky soutěže

1. Pořadatel soutěže

Pořadatelem soutěže je Strana svobodných občanů, se sídlem Perucká 2196/14, 120 00 Praha 2, IČO 71339612, zapsaná v rejstříku politických stran a hnutí s číslem registrace MV-4812-4/VS-2009.

2. Doba konání soutěže

Soutěž se koná od 19. 7. 2017 do 24. 7. 2017, 20:00.

3. Účastníci soutěže

Soutěže se může zúčastnit fyzická osoba starší 18 let, nebo fyzická osoba starší 15 let se souhlasem zákonného zástupce. Podmínkou účasti v soutěži je uvedení platné e-mailové adresy, na kterou bude zaslána zpráva s informací o případné výhře. Každý účastník se může soutěže zúčastnit pouze jednou.

4. Pravidla soutěže

Každý účastník soutěže, který v době jejího konání správně odpoví na soutěžní otázku Co používá hlavní postava (náš chrudimský zastupitel Petr Lichtenberg) v novém klipu Svobodných k psaní?, bude po skončení soutěže zařazen do slosování o 10 výherních balíčků obsahujících předměty s logem Svobodných.

Účastníci, kteří postoupí do slosování, dostanou přiděleno číslo podle pořadí, v jakém odeslali formulář s odpovědí. Pořadatel provede slosování pomocí generátoru náhodných čísel. Každý účastník může získat výhru jen jednou.

5. Podmínky získání výhry

Pořadatel informuje jednotlivé výherce o výhře na uvedený e-mail. Pro získání výhry je výherce povinen odpovědět na e-mail a zaslat pořadateli kontaktní údaje (jméno, telefon, adresa), nejpozději do 14 dnů od obdržení e-mailu oznamující výhru.

V případě, že výherce nepošle do 14 dnů kontaktní údaje nebo se nepodaří výhru doručit, propadá výhra ve prospěch pořadatele.

Pořadatel je oprávněn zveřejnit jméno, příjmení a město bydliště výherců na svých webových stránkách a profilech na sociálních sítích.

6. Závěrečná ustanovení

Pořadatel si vyhrazuje právo změnit podmínky soutěže a rozhodovat o námitkách a reklamacích. Pořadatel nenese odpovědnost za technické chyby v průběhu soutěže.

Každý účastník odesláním odpovědi na soutěžní otázku vyjadřuje souhlas s uvedenými pravidly. Účastí v soutěži souhlasí s užitím svých osobních údajů ve smyslu § 5 zákona 101/2000 Sb. za účelem informování o Straně svobodných občanů. Z odběru informací zasílaných e-mailem se lze trvale odhlásit kliknutím na příslušné tlačítko v každém takovém e-mailu.

Na výhru není právní nárok, nelze ji vyplatit v penězích.

Tato pravidla nabývají účinnosti v den zahájení soutěže.

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31