Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Prostě to zasypeme?

Prostě to zasypeme?

Krnáčová a její parta profíků už na magistrátu naštěstí není, ale jedno dědictví z její doby se na Prahu 4 právě teď řítí.

Před třemi lety se poprvé objevila studie IPRu na rekonstrukci tramvajové trati Táborská / Na Veselí. Jako obvykle se pod nutnou rekonstrukci schovalo omezení průjezdnosti ulic a rušení parkovacích míst. Zlatým hřebem mělo být zrušení podjezdu ulice Táborská a vytvoření nové úrovňové křižovatky s magistrálou.

Tomu snad odzvonilo, i díky opakovaným (ZDEZDE) negativním stanoviskům vedení Prahy 4. Současný náměstek pro dopravu Adam Scheinherr se rovněž veřejně jasně vyjádřil, že nic takového se nechystá.

Bohužel se však zřejmě zapomnělo na druhý podjezd ulice Na Veselí, kterým tramvaje míří do pankrácké vozovny. Stanoviska Prahy 4 ho explicitně neodmítají, a naopak je k dispozici draft usnesení Rady HMP, který s jeho nahrazením novou křižovatkou počítá jako s „koncepčním podkladem pro navazující investice Dopravního podniku“. Z hlediska provozu na magistrále je v podstatě stejné, jako kdyby nové semafory vznikly o pár metrů dál. Není mi však vůbec jasné, pro koho by se to mělo dělat? Že by někdo ocenil zrušení podchodu v Táborské, to si ještě představit dovedu, je to blízko metra a chodí se tudy k soudu. Ale kde jsou ty davy, které čekají na zrušení podjezdu Na Veselí, je mi vážně záhadou.

Usnesení zatím není odhlasováno. Předcházet mu bude minimálně odborná debata, která se uskuteční 27. března od 14:00 v sídle IPR alias Centru Architektury a Městského Plánování (CAMP), Vyšehradská 51, Praha 2. Původně byla určena pouze zastupitelům. Když se pozvánka objevila mezi lidmi, byla přizvána i veřejnost.

Zvolený odpolední čas je samozřejmě krajně nevhodný pro mnoho pracujících, kterým přitom nejvíc hrozí, že budou trávit čas v dopravních zácpách, pokud se tento záměr realizuje. Na druhou stranu vedení Prahy už stejně s vyslyšením hlasu veřejnosti moc nepočítá. Participace prý už proběhly a středeční setkání je už jen „posledním střípkem celého procesu, kdy si chceme i s novou politickou reprezentaci potvrdit výstupy z cele studie“. Přesto pokud máte alespoň trochu času, prosím, běžte se na akci podívat. Budou-li kritické hlasy silné, k přehodnocení snad ještě může dojít.

 

Vyšlo na https://seckar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=706265
Foto

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31