Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní v médiích: demise vlády, 1. máj se Svobodnými i regionální dění

Svobodní v médiích: demise vlády, 1. máj se Svobodnými i regionální dění

2. 5. Pražský zpravodaj zveřejnil naše stanovisko k demisi vlády v článku Demise vlády, Svobodní nabízejí řešeníSvobodní pád vlády vnímají jako příležitost ustavit vládu, která by vedla zemi k bohatství. Vládu, která by uvolnila lidem ruce a nechala jim více peněz v jejich peněženkách. Vládu, která by výrazněji snížila daně a odvody a přestala vymýšlet regulace v každodenním životě nás všech. Vládu, která nebude zavádět další regulace podnikání, vedoucí z dlouhodobého hlediska k oslabení české ekonomiky, a tedy i jejího významu v Evropě a ve světě.

Právě s takovým konceptem Svobodní osloví voliče v podzimních volbách do Sněmovny. Nabízíme štíhlý stát s minimem byrokracie a nízkými daněmi, který umožní prosperitu všem občanům bez výjimky.

Ve stejný den vydaly Byznys noviny článek Sobotka kvůli Babišovým problémům obětuje celou vládu a podá demisi: Podle Svobodných je demise vlády dobrá zpráva. „Vzhledem ke krokům koalice je to pro naši zemi velmi dobrá zpráva. Každý den bez této vlády je dnem bez nových regulací, omezení a zákazů ze strany státu,“ uvedla strana v prohlášení.

Svobodní pád vlády vnímají jako příležitost ustavit vládu, která by vedla zemi k bohatství. „Chceme vládu, která by uvolnila lidem ruce a nechala jim více peněz v jejich peněženkách. Vládu, která by výrazněji snížila daně a odvody a přestala vymýšlet regulace v každodenním životě nás všech. Vládu, která nebude zavádět další regulace podnikání, vedoucí z dlouhodobého hlediska k oslabení české ekonomiky, a tedy i jejího významu v Evropě a ve světě.“

1. máj se Svobodnými

28. 4. zveřejnil Deník článek První máj pohlídají těžkooděnci i policisté se psy a na koníchRiegrovy sady 13.00 – 16.00 Dětský den Svobodných

1. 5. vyšla na TV Nova zpráva o naší prvomájové akci První máj v Brně: DSSS se střetla s odpůrci, házeli po sobě kameny!Shodně hodinu po poledni zahájili Svobodní svůj Dětský den Svobodných v Riegrových sadech.

Vyšlo i na serveru Tnbiz.cz.

1. 5. zveřejnil informaci o naší akci i portál Seznam.cz První máj on-line: Strany se přetlačovaly o budoucnost vlády, v Brně se popraliV jednu hodinu odpoledne začnou v Praze další setkání politiků s občany. Na Střeleckém ostrově bude ČSSD, v Riegrových sadech Svobodní a na Petříně ODS.

Z dění v Evropském parlamentu

27. 4. zveřejnil server Kurzy.cz text Evropský parlament plánuje odškodnění pro ošizené řidiče“Pokud samotní vlastníci vozů pochybují o kvalitě svého stroje, můžou od výrobců žádat kompenzace. Považuji ale za nepřijatelné, aby Komise směla stahovat automobily z oběhu,” vysvětluje europoslanec Petr Mach (Svobodní, EFDD), proč hlasoval proti, stejně jako 76 dalších zastupitelů.

Vyšlo i na serverech Ekonomický deník, Zdravotnický deník a Česká justice v sekci pro předplatitele.

2. 5. všechny mutace Deníku zveřejnily hodnocení poslanců Evropského parlamentu, například Pražský deník na str. 8: Lidé fandí spíš stranám než jejich šéfům, ukázal průzkum.

Czexit

1. 5. napsal Blesk článek Kdepak czexit, ale czech-out. Vtipálci překřtili odchody zemí z EUVýsledek hlasování Britů dávali za příklad toho, že lidé jsou Evropskou unií znechuceni, svazek států je nefunkční a je nejvyšší čas říct ne. V Česku referendum o odchod z EU prosazují například Svobodní, kteří jej mají jako jeden z hlavních bodů volebního programu.

Výroční zpráva o hospodaření

27. 4. Blesk zveřejnil článek Sněmovna chce stopku pro desítky politických stran. Koho může zrušit?Problém mají ale také Svobodní, kteří podle Sněmovny dodali svou výroční zprávu pozdě. Termín byl prvního dubna, a to byla sobota. Podle mluvčího strany Martina Rumlera dodali Svobodní potřebné dokumenty první pracovní den po tomto termínu.

„Jelikož zákon o volebních stranách neřeší, co se stane, pokud termín podání vychází na svátek či víkendový den, vycházíme z výkladu, že termín se řídí správním řádem, který legálně umožňuje výroční zprávu podat v první pracovní den po deklarovaném termínu , podobně, jako je to zcela běžné u podání daní i jiných podáních směrovaných úřadům. Protože 1. duben připadl na sobotu, doručili Svobodní do Sněmovny výroční zprávu hned v pondělí 3. dubna,“ sdělil Blesk.cz mluvčí. „Je paradoxní, že kdybychom poslali zprávu poštou a bylo na ni razítko 1. 4., bylo by podle kontrolního výboru vše v pořádku, ačkoli by ve Sněmovně měli k dispozici naši výroční zprávu nejdříve 3. 4.,“ dodal.

Svobodní svůj názor marně vysvětlovali předsedovi kontrolního výboru Vladimíru Koníčkovi, jejich předseda Petr Mach mu kvůli tomu psal dokonce dopis. Proti návrhu na pozastavení činnosti jsou ochotni bránit se i u soudu.

27. 4. vydaly ČTK a její server České noviny zprávu Sněmovna navrhla pozastavit činnost 91 stranám a hnutímPředseda kontrolního výboru Vladimír Koníček (KSČM) však už dřív upozornil, že 14 z nich dalo zprávu po termínu, mezi nimi Strana svobodných občanů.

Zprávu zveřejnily i Týden, Deník a Česká televize.

Různé

27. 4. zveřejnil tištěný Blesk článek Zavraždili jí přítele, podlehla karbanu!Od roku 2014 je Kateřina mluvčí europoslance Petra Macha (41). „Přála bych si, aby Svobodní zasedli na podzim ve Sněmovně. Ulevilo by se nám všem, kteří se chceme starat sami o sebe a nepotřebujeme, aby nás stát vodil za ručičku,“ rozohňuje se Kašparová.

Článek 1. 5. zveřejnil i online server blesk.cz.

Server ostrava-online.cz zveřejnil 2. 5. článek Vyšlo před čtyřmi lety a je stále aktuálnější: Kéž by elity měly ještěrčí ocásky a Pavel Kosatík se 3x nemýlilJe nebezpečné slyšet z úst právě Kosatíka, že kritika EU z pozic komunistů a naproti nim Svobodných je vlastně totéž. Ještě mnohem nebezpečnější je, že intelektuál Kosatík si zbědovaný stav a zhoubné směřování Evropské unie vůbec neuvědomuje.

Průzkum

30. 4. zveřejnily Byznys noviny článek Šok pro Sobotku: Fialova ODS v průzkumu dostihla ČSSD. Okamura i TOPka mají 6,5 %Volby by vyhrál Babiš. Okamurova SPD je na 4 %, Svobodní by získali 1,5 %.

Dění v regionech

Hodonín

27. 4. Hodonínský deník v tištěné i on-line podobě zveřejnil článek Hodonín koupí dosud nechtěný pruh kolem železnice. Názor změnil nepořádekPark v Sacharovově ulici se tak zřejmě rozšíří. „Vím, že jde o velmi problematickou lokalitu, co se týká nepořádku. Město ji ale příliš nemůže uklízet, protože to není náš pozemek. Proto, abychom tam mohli udržovat čistotu, tak jej navrhuji koupit,“ řekla zastupitelka za Svobodné Terézia Mlýnková Išková.

Týdeník Slovácko vydal 2. 5. článek Rozšíří se park? Hodonín koupí území kolem železnice„Vím, že jde o velmi problematickou lokalitu, co se týká nepořádku. Město ji ale příliš nemůže uklízet, protože to není náš pozemek. Proto, abychom tam mohli udržovat čistotu, tak jej navrhuji koupit,“ řekla zastupitelka za Svobodné Terézia Mlýnková Išková.

Liberec

27. 4. server Genusplus.cz zveřejnil článek Strana svobodných má nového krajského předsedu, ekonoma – Genus plusČlenové krajského sdružení Strany svobodných občanů v Libereckém kraji tento týden v tajném hlasování rozhodli, že se novým krajským předsedou stane Jindřich Hradecký (32). Vystudoval VŠE v Praze, kde poté 5 let pracoval jako specialista reportingu a plánování v úvěrové pojišťovně.

O novém předsedovy v kraji informoval 28. 4. i server LiberecDnes.cz v článku Svobodní si zvolili nového krajského předseduČlenové krajského sdružení Strany svobodných občanů v Libereckém kraji tento týden v tajném hlasování rozhodli, že se novým krajským předsedou stane Jindřich Hradecký.

„Už se nemohu nečinně dívat na to, jak stát likviduje drobné živnostníky a vybírá od zaměstnanců vysoké daně, zatímco vyvoleným firmám a pochybným neziskovkám se cpou dotace a investiční pobídky po miliardách,“ vysvětluje Hradecký hlavní důvod, proč se aktivně věnuje politice. Hradecký by také uvítal okamžitý odchod Česka z EU. „Evropská unie se zmítá v migrační krizi, země eurozóny jsou předlužené, ale v Bruselu se musí řešit, od kolika let by měly děti nafukovat balónky bez dozoru dospělých,“ zlobí se euroskeptický politik.

Cheb

26. 4. zveřejnil server iDNES.cz text ANO v Chebu skládá křehkou koalici, bývalí partneři skončí v opoziciZ dosud opozičních stran VPM – Alternativa, Koalice pro Cheb a Strany svobodných občanů vzešla ve spojení s ANO křehká koalice, která se ve třicetičlenném zastupitelstvu opírá o převahu jednoho hlasu.

Tématu věnovala i tištěná  Mladá fronta DNES na str. 15 v článku Cheb čeká střídání strážíPříští týden skončí v Chebu bezvládí. Z dosud opozičních stran VPM – Alternativa, Koalice pro Cheb a Strany svobodných občanů vzešla ve spojení s ANO křehká koalice, která se ve třicetičlenném zastupitelstvu opírá o převahu jednoho hlasu.

Vyšlo i na online serveru rádia Impuls.

27. 4. zveřejnil Sokolovský deník na titulní straně článek Starostou města bude JalovecNovým starostou města Chebu se stane Antonín Jalovec. Vyplývá to z memoranda o vzájemné shodě na vzniku koalice v Chebu. To podepsali zastupitelé za VPM- Alternativa, hnutí ANO 2011, Koalice pro Cheb a Strany svobodných občanů. Nyní to už budou dva měsíce, kdy je na chebské radnici bezvládí.

Vyšlo i v Chebském a v Karlovarském deníku a tématu se věnoval i deník Právo.

(dap, ler)

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31