Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Herbert Spencer (1884): „Ohromné problémy, které doprov…

Herbert Spencer (1884): „Ohromné problémy, které doprov…

Herbert Spencer (1884):

„Ohromné problémy, které doprovázejí bydlení chudých, jsou téměř výlučně produktem zákonů.“

Žít Brno se Zelenými protestuje proti nedostatečnému zřizování sociálních bytů městem.

Ondřej Martínek:

„Nejvíc mě na tom irituje to pokrytectví, tihle hoši a dívky sociálně vyloučeným lidem ubližují zdaleka nejvíc. Protože není nic horšího, co můžete udělat chudému člověku na okraji, než udělat z něj závisláka na sociálních dávkách, přesvědčit ho, že je totální nula a bez pomoci státu a neziskovek bude úplně v háji.

Fakt tragická je ale historie sociální pomoci za posledních 30 let:

– Máme tady vyloučené sociální skupiny, dáme jim byty a dávky, aby neotravovali. Problém vyřešen.

– V sociálně vyloučených skupinách prudce rostou sociálně patologické jevy. Drogy, alkohol, prostituce, domácí násilí, drobná kriminalita. Vytvoříme neziskovky, aby je integrovaly. Problém vyřešen.

– Sociálně patologické jevy přibývají, sociální vyloučení se týká stále více lidí, spousta sociálních bytů je zničených. Lidé na okraji nemají kde bydlet. Zavedeme příspěvek na bydlení. Problém vyřešen.

– Z příspěvku na bydlení se stala noční můra. Sociálně potřební bydlí v hrozných podmínkách, stát na to dává miliardy a profitují z toho mafiáni a šíbři. Zpřísníme podmínky a zavedeme restriktivní opatření. Problém vyřešen.

– Ubytovny začínají krachovat, mafiáni a šíbři se přesunují k jiné činnosti, sociálně potřební končí na ulici. Dáme jim byty a dávky, abysme se necítili blbě, že jsme nelidové. Problém vyřešen.

No, ale zase se nedá říct, že bychom se od roku 1990 nikam neposunuli.“

Herbert Spencer (1884):

„Škody způsobené neznalostmi při tvorbě zákonů jsou ohromné.. Zákonodárci v minulosti z nevědomosti neustále zvyšovali lidské utrpení při snaze ho snížit.. Ohromné problémy, které doprovázejí bydlení chudých, jsou téměř výlučně produktem zákonů.“

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31