Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Debatování nad budoucností ČR v rámci Evropy a o českém zemědělství

Debatování nad budoucností ČR v rámci Evropy a o českém zemědělství

V pátek byla uspořádána v Rakovnickém Tylově divadle přednáška s následnou debatou o historii sbližování v Evropě, jaký je aktuální stav evropské integrace, jaká nás čeká budoucnost a jaké máme možnosti řešení. Jako přednášející přijal naše pozvání poslanec Evropského parlamentu za stranu Svobodných občanů pan Jiří Payne. Mezi posluchači byli studenti ze střední strojní průmyslové školy, střední integrované školy obchodu a studenti střední zemědělské školy.

Po samotné přednášce přišly na řadu dotazy z řad studentů a i přítomných pedagogů a dalších návštěvníků.

Několik dotazů směřovalo i na to proč vlastně z Evropské unie nevystoupíme , proč se na toto téma téměř vůbec veřejně nediskutuje v médiích a jestli by pro nás bylo dobré přijmout Euro.

Nejbouřlivější debata se ale vedla kolem zemědělství v EU a hlavně v České republice. Chvilkami byla diskuze i velmi vášnivá a to hlavně když přišlo na řadu diskutování o přínosu zemědělství pro naši ekonomiku. Všichni jistě víme, že zemědělství je velmi důležitá činnost a pro přežití lidstva nezbytná. Ale o přínosu pro naši republiku, a to i kvůli pokřivení trhu vlivem dotací, by se dalo velmi dlouze diskutovat. A právě i proto větší část studentů střední zemědělské školy s panem Paynem nemohla najít v tomto tématu shodu.

Jiří Payne trpělivě odpovídal na dotazy a původní plánovaný čas celé akce se protáhl téměř o více jak 30 minut. Panu Paynovi se podařilo většinu studentů zaujmout a některé se i podařilo přesvědčit, aby se na problematiku podívali i trochu jiným způsobem. O čemž svědčí i to, že po skončení programu, přišel na podium hlavní z oponentů pana Payna osobně pozdravit, s vysvětlení proč otázky podával a že následně i pochopil postoj pana poslance.

I když by třeba někteří nemuseli s pohledy a názory studentů, které na debatě zazněli souhlasit, tak mě osobně mile překvapilo, jak moc ,a vlastně že vůbec, studentům záleží na své budoucnosti a vnímám to velmi pozitivně. Ano mohou se třeba mýlit, ale považuji za úspěch, že mají zájem o budoucnost naší země a není jim to lhostejné, jak je často mládeži podsouváno.

Jan Loder
člen Rakovnické pobočky Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31