Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

#AdventniKalendar 4.12. Právo na domácí vzdělávání Poku…

#AdventniKalendar 4.12. Právo na domácí vzdělávání Poku…

#AdventniKalendar
4.12. Právo na domácí vzdělávání

Pokud si dnes chtějí rodiče vzdělávat své dítě vlastními silami či od vlastního vzdělavatele, musí podat žádost, splnit zákonné podmínky a doložit závažné důvody. Ředitel školy poté posoudí závažnost důvodů a rozhodne, zda rodině umožní domácí vzdělávání, či nikoliv. Rodiče jsou tak nuceni své děti účelově přehlašovat na školy, kde mají indicie, že jim ředitel jejich důvody schválí. Navrhujeme ustoupit od povinné školní docházky směrem k povinnému vzdělávání. Na domácí vzdělávání na obou stupních by tak měl nárok každý, kdo splní ostatní zákonné povinnosti (zejména schopnost zajistit žákovi vzdělání vlastními silami). Rodiče by už nemuseli účelově přehlašovat své děti jinam a dokládat závažné důvody. Dostatečným důvodem by bylo jejich svobodné rozhodnutí.

(Na každý den jsme pro vás připravili jednu dobrotu, kterou bychom vám nadělili, pokud bychom získali odpovídající politickou moc.)
Link: https://www.facebook.com/svobodni/photos/a.64262454703/10156888465399704/?type=3

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31