Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní v médiích: o brexitu, protikuřáckém zákoně i zprávy z regionů

Svobodní v médiích: o brexitu, protikuřáckém zákoně i zprávy z regionů

10. 7. zveřejnil Security magazín video z vystoupení Petra Macha v Evropském parlamentu s názvem EU je v procesu rozpadu, hřímal šéf Svobodných Petr Mach.

11. 7. byl Jiří Payne hostem pořadu Pro a Proti Českého rozhlasu Plus na téma brexitu. V pořadu mimo jiné řekl: „Brexit bude, protože Unie je nedemokratická, ale Britové chtějí demokracii. Srovnal bych to s rozdělením Československa. Také tu byly skupiny, které si nepřály rozdělení republiky, jenomže situace neměla jiné řešení. Bylo třeba to udělat a zvolit možnost, která bude odpovídat zvoleným prioritám. Když se Evropská unie bude snažit potrestat Velkou Británii za to, že odchází, tak jen vyhrotí a poznamená vzájemné vztahy na dalších 50 let. Cílem přece není potrestat Británii, ta jen využila svého práva zakotveného v Lisabonské smlouvě, takže není žádný důvod za to trestat. Oni se rozhodli odejít a povinností Unie je minimalizovat škody na obou stranách.“

brexitu

O volbách

11. 7. server Info.cz zveřejnil text Nové strany paběrkují, ale Realisté mají šanci. Lidé je častěji uvádí jako možnost „druhé volby“Malým politickým subjektům navíc nenahrává pětiprocentní hranice, která je v Česku potřebná pro vstup do Sněmovny. I Zelení, Piráti nebo Svobodní mají problém ji překonat.

O protikuřáckém zákonu

6. 7. zveřejnil server Bleskově.cz názor Jindřicha Pilce k protikuřáckému zákonu Když zaváděli šikanující vyhlášku, slibovali, že bude jenom proti bezdomovcůmKdo podporuje šikanování ostatních lidí státní mocí, dočká se toho, že státní moc si při vynucování jím podporovaných regulací došlápne i na něj. Prohlásil to Jindřich Pilc (Svobodní) v souvislosti s protikuřáckým zákonem. Kuřáky totiž nejprve zákon vyhnal z restaurací a teď je začnou vyhánět i z ulic před restauracemi.

Neliberální tažení proti lidské svobodě často využívá přijaté regulace, které slibovaly postihnout jen nějakou malou, často nepopulární skupinu. Teď tedy městské policie kuřákům, postávajícím s pivem a cigaretou před hospodami, připomínají, že budou postihovat porušování platných vyhlášek o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. „Všimli jste si, jak často se odpůrci lidské svobody ohánějí liberální demokracií? Kéž by ta jejich ,liberální´ demokracie byla skutečně liberální! Kdybychom měli skutečně liberální demokracii, dva vlci a jedno jehně by nemohli hlasovat o tom, co bude k večeři,“ dodal Pilc.

Průzkumy

Průzkum agentury STEM zveřejnily 10. 7. Novinky.cz Lidovci by zůstali před branou Sněmovny, doplácejí na koalici se STANZ dalších stran by před branami Sněmovny zůstala SPD Tomia Okamury s podporou 4,5 procenta i Piráti, kterým by dalo hlas 3,1 procenta voličů. Úsvit by dostal 2,2 procenta hlasů, Strana zelených dvě procenta. Svobodní by oslovili 1,3 procenta voličů.

Vyšlo i na serveru Globe24 v sekci pro předplatitele na Echo24.

Nepokoje v Hamburku

10. 7. se Krajské listy věnovaly řádění demonstrantů v Hamburku v článku Nabít „ostrými“. Jediné slovo použil pravicový editor na hamburskou pouliční válku. Zlatý Matěj Stropnický, povzdechl si šéf pravice Mach. Proč? Vítejte v pekle„Když vidím to řádění levicových revolucionářů v německém Hamburku, říkám si: zlatý Matěj Stropnický,“ povzdechl si na Facebooku šéf pravicových Svobodných Petr Mach.

Dění v regionech

Plzeň

12. 7. vyšel v Plzeňském deníku článek 100 dní do voleb: Ženy v popředí a jeho pokračování Mimořádnost letošních voleb: tolik žen v rolích lídrů tady nikdy nebyloHutí ANO má jako jedničku ministryni Karlu Šlechtovou, která v Plzni sice vystudovala, víc společného s naším krajem ale nemá. Ženu mají v čele kandidátky také Svobodní, je to jejich plzeňská předsedkyně Lenka Brčková.

Článek vyšel i v Domažlickém, Klatovském, Tachovském a Rokycanském deníku.

Praha – Letňany

Letňanské listy 6. 7. zveřejnily příspěvek našeho zastupitele Martina Halamy v rubrice Diskuzní fórumV příspěvku, který píši před červnovou schůzí ZMČ, se nebudu držet tématu. Na programu schůze je mj. „Smlouva o veřejné podpoře Letňany Lagoon“.

Zastupitelé obdrželi dopis od p. Mikysky – jednatele Aquacentra Letňany Lagoon (nájemce) a současně spoluvlastníka firmy MS Consult Sport (od října 2016 vlastník bazénu). V dopise jsme se dozvěděli, že provoz bazénu je ohrožen. Náklady na provoz jsou vysoké a bazény jsou všude v Evropě dotované. Nový majitel bazénu jej chce zachovat pro školní účely, pro výuku plavání dětí, nechce komerční sport. Proto žádá MČ P18 o každoroční smluvně zajištěnou dotaci 1,000.000,- Kč. O dotaci žádá po ukončení spolupráce s Tesco Stores ČR, odkud měl ročně cca 3,000.000,- Kč. Nájemce bazénu získal letos dotaci pro sport od MHMP 1.800.000,- Kč, dotaci od MČ P18 v řádném řízení nedostal, žádal ve špatném programu.

Finanční podporu z veřejných peněz (MHMP a MČ P18) bych poskytl jen v rámci protiplnění školního plavání. Při roční návštěvnosti 30 000 školních vstupů a 70,- Kč za vstup se jedná o 2,100.000,- Kč. Záleží též na tom, zda se do bazénu nedostaly veřejné peníze z dalších zdrojů a zda školní plavání nehradila MČ jako zřizovatel škol zvlášť.

(dap, ler)

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31