Svobodní v médiích: dohoda o klimatu, parkovací zóny, aktuální dění a mnoho zpráv ke krajským a senátním volbám

Svobodní v médiích: dohoda o klimatu, parkovací zóny, aktuální dění a mnoho zpráv ke krajským a senátním volbám

Monitoring za období 28. září–5. října 2016

ČTK vydala zprávu o jednání Evropského parlamentu (4. 10.):
Evropský parlament dnes schválil klimatickou dohodu, která byla pod záštitou OSN přijata loni v Paříži. Celkem 610 europoslanců bylo pro, 38 proti. Z českých europoslanců velká většina klimatickou dohodu podpořila. Proti byl jen europoslanec za Svobodné Petr Mach, hlasování se pak zdržel Evžen Tošenovský.

Zprávu z ČTK převzala řada médií, například Česká televize Europarlament schválil klimatickou dohodu z Paříže, dále Deník EP schválil dohodu o klimatu, šéf OSN ocenil vůdčí roli EU, Blesk.cz EP schválil dohodu o klimatu, šéf OSN ocenil vůdčí roli EU a spousta dalších vč. tištěných.

DALŠÍ DĚNÍ V EU

Petr Mach v rozhovoru pro Parlamentní listy Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. (28. 9.):
Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.

Server Plzeň.cz a článek Petr Mach bojuje proti euronesmyslům. Chce ale zrušit i stravenky (5. 10):
Europoslanec za Svobodné Petr Mach by chtěl zrušit stravenky. Podle něho jsou přežitkem a jen živí ty firmy, které je vydávají, a pro všechny ostatní jsou nevýhodné. A kdyby prý měl Mach moc měnit zákony stravenky by zrušil jako první. Každý zaměstnanec by místo nich automaticky dostal výplatu vyšší o hodnotu stravenky. Píše o tom na webu Svobodných…

PARKOVACÍ ZÓNY

3. října odvysílala TV NovaTelevizních novinách reportáž, týkající se parkovacích zón, ve které byl zmíněn náš člen Ondřej Pecák, který připravuje hromadnou žalobu na město Praha. Celou reportáž si pusťte zde.

Kurzy.cz a článek Hromadná žaloba na parkovací zóny! Právník: Chceme je zrušit (3. 10.):
V prvé řadě vytáhnout z lidí peníze. A až v té druhé a ještě bůhví kdy vyřešit problémy s parkováním. Takový účel mají nové modré zóny v Praze podle advokáta Ondřeje Pecáka. Ten se proto rozhodl vyzvat lidi, aby podali na hlavní město hromadnou žalobu. Přidalo se k ní zatím několik desítek nespokojených lidí. "Budeme žalovat hlavní město Prahu a naším cílem bude zrušit tu aktuální zónu tak, jak je nastavená," je odhadlaný Ondřej Pecák…

4. října odvysílala TV Prima reportáž a rozhovor s O. Pecákem o modrých zónách v pořadu Očima Josefa Klímy. Celou reportáž si pusťte zde

RŮZNÉ

Finmag zveřejnil Očima expertů: Sick days. Nařídit firmám, ať lidem dají pár dní na zdravotní volno? (30. 9.):
Petr Mach, ekonom, předseda Strany svobodných občanů:
Jsem pro. Zdá se mi to jako praktické řešení. Dá se říct, že skoro každý člověk má pár dní v roce, kdy není fit do práce. Zaměstnanci by nemuseli chodit s každou nevolností k doktorům pro potvrzení, jen aby ve firmě nahlásili, že z důvodu nemoci nepřijdou. Firma by věděla, že každý zaměstnanec si během roku takto vybere, řekněme, tři dny a dostával by 60 procent běžné výplaty…

Blesk zveřejnil článek o členech Mensy, tj. nejchytřejších lidí planety, kde zmínili i Petra Macha (3. 10. na str. 24):
I když se to na první pohled může zdát, členové Mensy nejsou jen »vědátoři« v laboratorních pláštích. Mezi dvě procenta nejinteligentnějších lidí planety patří třeba i americká herečka Jodie Foster (53) či komik Steve Martin (71)! Naši zemi reprezentuje například ekonom a politik Petr Mach (41).

Divadelní noviny se opřely do článku členky ReV Ivety Kubové „Více peněz na kulturu“ Peníze, nebo politika? (4. 10. na str. 2):
Zleva vláda tlačí kulturu do systému odboráři chráněného stálého zaměstnání pod penzí, zprava se pravidelně vracejí dávné výkřiky, že by se kultura, a zvlášť divadla, neměla dotovat vůbec. Naposledy objevila Ameriku členka republikového výboru Svobodných Iveta Kubová: všimla si, že v USA rozpočty divadel tvoří vlastní příjmy, individuální dárci, nadace (komunitní, soukromé, firemní) nebo firmy a že podpora z veřejných zdrojů činí cca 3–4 %. A že instituci spolufinancují členové správní rady svými soukromými prostředky a výkonným fundraisingem…

KRAJSKÉ VOLBY

iDNES.cz a článek Zůstane většina krajů v rukou ČSSD? Hlasujte ve volbách nanečisto (30. 9.):
Z dalších uskupení mají šanci na úspěch také piráti a zelení v Karlovarském, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji, Svobodní a soukromníci ve Zlínském kraji a v Jihočeském pak Jihočeši 2012.

Průzkum zveřejnila Mladá fronta DNES Změní republika barvu? (3. 10. na str. 4):
Středočeský kraj – Svobodní a Soukromníci 6,0
Zlínský kraj – Svobodní a Soukromníci 10,0

Právo napsalo Zastavit migranty? Kraje na to mandát nemají (3. 10. na titulní straně):
Jihočeští kandidáti Strany svobodných občanů zvolili jako téma na billboardy „Chraňme náš kraj před ilegální migrací“. V celostátních průzkumech, které odrážejí voličské preference, se ale strany, které burcují proti uprchlíkům, opakovaně umisťují pravidelně na chvostu maximálně se čtyřmi procenty, případně tam vůbec nejsou zahrnuty.

Vyšlo i na Novinkách tady.

Parlamentní listy a článek o naší stížnost na Českou televizi kvůli nepozvání do Superdebaty (3. 10.):
“Oceňujeme, že RRTV nevyužila plné lhůty k projednání naší stížnosti. Případná prodleva v jejím rozhodnutí po volbách by mohla být v krajním případě důvodem k žalobě na neplatnost voleb z důvodu neférového přístupu veřejnoprávní ČT v předvolební kampani a protežování některých politických subjektů,“ upozornil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.

Eportál a článek Zasvěcený novinář přináší velmi důvěrné informace. Už jde prý skutečně do tuhého a hraje se o budoucnost nás všech (3. 10):
Krajské a senátní volby jsou za dveřmi. Je téměř jisté, že my pravičáci opět zapláčeme. Kromě ODS, Soukromníků a Svobodných naše zájmy nikdo jiný nezastupuje…

Roklen24.cz Fortuna: Sobotka bude spokojen, ČSSD obhájí sedm hejtmanů (3. 10):
Pokud jde o pravicové strany, ODS bude nejsilnější z nich ve většině krajů. S dobrým výsledkem může počítat ve středních Čechách, v Plzeňském a Královéhradeckém kraji, tradičních baštách pravice. Pouze ve Zlínském kraji jí hlasy sebere kandidátka Svobodných a Soukromníků, kterou vede osobně miliardář Ivo Valenta.

Pražský patriot a článek Analýza nejčastějších výrazů stran před volbami není čtení pro Mirka Dušína (4. 10):
Komunikace politických stran vypovídá o jejich postojích a chování. Analytik poradenské společnosti Bisnode Milan Petrák vyvinul metodiku analýzy skupinové iracionality, kterou poměřil články publikované nejvýznamnějšími politickými stranami na jejich internetových stránkách před krajskými volbami, v období od května do září letošního roku.
Svobodní: nepřátelský, pokrytectví, propaganda, výpalné, socialistický, svoboda

Středočeský kraj

4. října odvysílala Česká televize předvolební debatu s lídry Středočeského kraje, kde se zúčastnil Luboš Zálom. Celou debatu si pusťte tady.

Server Eportál přinesl dva rozhovory, s L. Zálomem a M. Chvalovskou Kandidát na hejtmana pro Středočeský kraj: Dejte Babišovi a celé vládě najevo, co si o nich myslíte! (27. 9.).

"Nedivím se, že se lidé obávají o svoji bezpečnost" (29. 9.).

ČTK vydala zprávu Největší šanci na vítězství ve volbách má ANO (3. 10.):
O osmé místo se s šesti procenty hlasů dělí Česká pirátská strana a Svobodní a Soukromníci.

Vyšlo např. na Echo24 tady (3. 10.).

Deník.cz a článek Krajským zastupitelem se chce stát 93 lidí z Benešovska (3. 10.):
Svobodní a soukromníci s pořadovým číslem 52 mají na devátém místě kandidátky hospodského z Pyšel Pavla Kulhavého. Číslo 20 má vlašimský živnostník Tomáš Pavlis, 23 státní zaměstnanec Jaroslava Pokorná z Votic, 25 hospodská Eva Ježek z Nespek, 46 OSVČ Josef Trochta z Vlašimi a 60 programátor ze Sázavy Tomáš Kučera.

Lidové noviny a článek Potýkání s Prahou (4. 10.):
Luboš Zálom (Svobodní a Soukromníci), živnostník, programátor. Kraj by měl sloužit jako servisní organizace obcím. Přesuneme rozhodování o penězích co nejblíže občanům.

Server Čti doma a článek Kam jdou peníze z kraje? Udělejte audit, hřímají kandidáti na hejtmana (4. 10):
Luboš Zálom (Svobodní) by rád hledal i nové technologie, jak silnice budovat. "Takové postupy pak ušetří i peníze. Silnice se nebudou jen záplatovat, ale něco vydrží."

Parlamentní listy a článek Špatné silnice plné kamionů i liduprázdné cyklostezky. V ČT diskutovali kandidáti na středočeského hejtmana (4. 10):
Hejtmanský kandidát Svobodných a Soukromníci Zálom uvedl, že jejich prioritou je stav silnic, zprůhlednění dotací pro obce a zefektivnění fungování kraje. “Aparát kraje by měl být menší, současný moloch se příliš rozbujel,“ podotkl.

Boleslavský deník a článek O víkendu se rozhodne, kdo bude vládnout kraji (4. 10.):
Do zastupitelstva by se však mohli dostat zástupci ODS, TOP 09, STAN, Soukromníci a Svobodní, popřípadě koalice KDU-ČSL, SNK ED a Strana zelených. Překvapením mohou být i příslušníci České pirátské strany. Na prvním místě kandidátky Svobodných a Soukromníků figuruje živnostník a programátor Luboš Zálom.

Pardubický kraj

Blesk a článek Velká hádka o letiště (30. 9. na str. 6):
Blesk.cz odvysílal předvolební debatu s kandidáty na hejtmana Pardubického kraje. (…) „Nejsem přesvědčen, jestli mladého člověka zajímá zdravotnictví, myslím, že vůbec. Mě jako šedesátičtyřletého chlapa hodně.“ Petr Bajer (49, Soukromníci a Svobodní): „Rezonuje doprava a pak je vše ostatní. Já zmíním podporu živnostníků. Pokud se daří průmyslu, daří se podnikatelům i kraji. Další problém je až katastrofický nedostatek odborných pracovníků. Je to důsledek špatné koncepce odborného školství. Správný krok je: učeň si najde svého sponzora, chodí na praxi, zaváže se pracovním úvazkem pro danou firmu. To je základ pro to, aby se podnikalo.“…

Ekolist a článek Krajské volby 2016: Kandidáti v Pardubickém kraji mají odlišné názory na splavnění Labe (3. 10.):
Svobodní a soukromníci chtějí pokračovat v likvidaci starých ekologických zátěží v Pardubickém kraji a prosazovat takový plán odpadového hospodářství, který by byl nejen ekologický, ale také ekonomický. „Aby se více vyplatilo třídit a recyklovat, než je spalovat a skládkovat,“ uvádí ve svém programu…

Zlínský kraj

ČTK a zpráva Strany ve Zlínském kraji sázejí i ve finále na kontaktní kampaň (2. 10.):
Hodně vidět je v kampani koalice Strany soukromníků a Strany svobodných občanů, kterou vede senátor Ivo Valenta – jeden z nejmocnějších mužů českého hazardu, který byl před osmi lety pravomocně odsouzen ve fotbalové korupční kauze kolem někdejšího uherskohradišťského klubu 1. FC Synot. Soukromníci a Svobodní voliče zvou na pivo za sedm korun a pořádají koncerty s interprety televize Šlágr… Podle Valenty zůstane strategie kampaně do konce stejná.
Kromě stánků a politiků na náměstích se kampaň vede, hlavně v ulicích měst, prostřednictvím billboardů, plachet či stojek s obličeji kandidátů i zmíněných celostátních politiků. V kraji má nejvíce inzerátů lákajících voliče zřejmě hnutí ANO, koalice Soukromníků a Svobodných, lidovci a také SPO. Strany údajně na kampaň dají od půl milionu do 2,5 milionu korun. Částku odmítl zveřejnit jen Valenta.

Dobrý den s kurýrem a článek Krajské volby: Šanci má osm stran a hnutí. Kdo uspěje? (3. 10. na str. 2):
Kandidátce vévodí ještě Jan Pijáček (ODS), Margita Balaštíková (ANO), Pavel Dohnal (Moravané) a senátor Ivo Valenta, lídr spojených Svobodných a Soukromníků, kteří jsou ve Zlínském kraji asi silnější než kde jinde.
Politologové očekávají, že kromě tradičních stran ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a ODS se nad pětiprocentní hranici dostanou ještě Starostové a Nezávislí, hnutí ANO, které neobhajuje žádný mandát, a právě Svobodní a Soukromníci…

Jihočeský kraj

Článek + video rozhovor s I. Steinhauserovou na ČT24.cz Chtějí váš hlas. Co říkají jihočeští lídři, kteří se nedostali do debaty? (27. 9.):
Strana svobodných občanů se chce zaměřit především na bezpečnost. Podle lídryně kandidátky Ireny Steinheuserové žijeme v šesté nejbezpečnější zemi světa a nesmíme se nechat o toto místo připravit. Obává se proto především kvót na rozdělování uprchlíků. Zmínila také oblast školství, kde vyzdvihla téma inkluze. Ta podle ní škodí všem dětem.

Mladá fronta DNES a článek Obědy zdarma, nebo vyšší platy. Víte, koho volit? (3. 10. na str. 15):
Letiště České Budějovice
Liší se proto názory na další modernizaci a usilování o zisk licence pro mezinárodní provoz. Většina stran je pro, ale třeba právě zástupci Pro jižní Čechy by další investice zastavili, stejně tak Jihočeši 2012, Piráti, zelení a Strana svobodných občanů…

Ekolist a článek Strany v Jihočeském kraji se vyjadřují k Šumavě i Temelínu (4. 10.):
Svobodní (Strana svobodných občanů) se staví za ochranu kraje na všech úrovních. A také za podporu jaderné energetiky, která je dle nich nejčistější. Jejich postoj ke konzervaci krajinných hodnot vyjadřuje věta: „Ochrana přírody musí jít ruku v ruce se zdravým rozumem, tak jako to dělali naši předci." Což by mělo mimo jiné obnášet maximální zpřístupnění krásných šumavských lesů. Vedoucím kandidátky je Ing. Mgr. Irena Steinhauserová.

Jihomoravský kraj

Petr Pořízek byl hostem pořadu internetové televize DVTV Peníze na kampaň z hazardu mi nevadí, herny a kasina bych nerušil, říká kandidát na hejtmana Pořízek (4. 10.).

Lidovky.cz a článek Jihomoravský kraj musí řešit infrastrukturu. Brno je Mekka výzkumu (29. 9.):
„Obáváme se, že až granty skončí, budou mít centra na kahánku. Jen rozpočet jednoho z největších center – CEITEC – je srovnatelný s rozpočtem celého kraje, takže není myslitelné, aby tuto instituci financoval,“ říká podnikatel Petr Pořízek, lídr společné kandidátky Svobodných a soukromníků. Aby centra fungovala a zvládala se uživit, potřebují mezi své zaměstnance nalákat zahraniční vědce. A jsme zpátky u dopravy, protože bez dobrého spojení na letiště a do okolních států nebude Brno pro cizokrajné mozky přitažlivé.

Článek a video rozhovor s P. Pořízkem zveřejnila ČT24.cz Žádají o vaše hlasy. Seznamte se s kandidáty z Jihomoravského kraje (30. 9.): 
Lídrem společné kandidátky Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky je Petr Pořízek. Jako klíčové téma voleb vidí problematiku územního plánování a dlouho chybějící dokument „Zásady územního rozvoje kraje“. To podle něj brzdí rozvoj klíčových dopravních staveb v regionu. Svobodní a Soukromníci by více investovali do krajských silnic II. a III. třídy. V případě zvolení by se zaměřili na vytvoření vyrovnaného krajského rozpočtu pro rok 2017.

Brněnský deník a článek Účet za kampaně: 20 milionů (3. 10. na titulní straně):
Podobně i koalice Svobodných a Soukromníků staví na dobrovolných příspěvcích. Jak uvedl jejich lídr Petr Pořízek, v dvoumilionovém rozpočtu, na kterém se každá ze stran podílí polovinou, jsou za Svobodné pouze příspěvky od členů a sympatizantů. U žádné z oslovených kandidujících stran ale ještě není jasné, kolik na darech získají. Peníze totiž chodí stále a přesné částky budou znát až po ukončení kampaní…

Brněnský deník a článek Projekt Rovnosti SMS voličům: lídři kandidátek odpovídali v krátkých zprávách (4. 10.):
Jižní Morava – Už v pátek se otevřou volební místnosti a Jihomoravané budou vybírat novou krajskou reprezentaci. Deník Rovnost proto přišel s projektem SMS voličům. Oslovil devět hlavních politických stran, hnutí a koalic, aby odpověděly na sérii jedenácti otázek. Na každou měli jen 160 znaků, tedy rozsah běžné SMS. Naopak nejúspornějším byla jednička koalice Svobodní a Soukromníci Petr Pořízek. „S Liberlandem," odpověděl na dotaz, s jakým evropským regionem Brnu nejvíce chybí přímé letecké spojení.

Vyšlo i v dalších Denících: Břeclavském, Blanenském, Hodonínském, Vyškovském a Znojemském.

Následující den vyšlo i v tištěné formě Brněnského deníku SMS jako odpověď? Pro lídry málo (5. 10. na str. 1):

Ústecký kraj

Článek + video rozhovor s Š. Drozdem na ČT24.cz Kdo se uchází o hlasy voličů v Ústeckém kraji? Anketa s lídry, kteří se nedostali do debaty ČT (29. 9.):
Dostupná zdravotní péče, konkurence v dopravě nebo bezpečnost – to jsou některá z předvolebních témat Svobodných a Soukromníků. Lídrem jejich společné kandidátky v Ústeckém kraji je starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Chce se zaměřit hlavně na přerozdělování dotací, především pak v sociální oblasti. Jako problematické totiž vnímá financování ústavů sociálních služeb v regionu.

Ekolist.cz a článek Krajské volby 2016: Unaveni limity těžby. V Ústeckém kraji se tématu skoro nikdo nevěnuje (30. 9.):
Koalice Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky voličům slibují, že budou vždy podporovat projekty zaměřené na zlepšování ovzduší a kvality vod. Stejně tak podpoří pokračování rekultivací, které vracejí krajině přírodní charakter.

Rozhovor s panem Červenkou přinesl děčínský Princip I krajské volby mohou být cestou ke změně poměrů v naší zemi.

Karlovarský kraj

Ekolist.cz a článek Krajské volby 2016: V Karlovarském kraji strany slibují dálnice a rozvoj lázeňství (29. 9.):
Kandidující uskupení se rovněž shodují na podpoře regionální dopravy, a to především prostřednictvím zapojení místních dopravců. Tento model svorně podporují i jinak ideově velmi odlišné strany jako Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí, KSČM, ODS nebo koalice Svobodných a Soukromníků.

Liberecký kraj

Parlamentní listy a článek Svobodní burcovali v Liberci: Žijeme v krachující Evropě. Symbolem toho je i samotný Brusel. Stalo se z něj hnízdo islámského terorismu (29. 9.):
“Na krajské úrovni máme shodu stoprocentní. Lišíme se v pohledu na Evropskou unii. Soukromníci tvrdí, že by se ještě dala reformovat, my už tomu nevěříme,“ vysvětlil Uchytil ParlamentnímListům.cz. Lidem rozdával mimo jiné i knihu Odcizená Evropa – Rozpadající se EU autorů Davida Bartase, Petra Macha a Jiřího Payneho…

Liberecký deník Kdo bude hejtmanem? Rozhodne se o víkendu (5. 10. na str. 4):
Radek Uchytil mačkář skleněné bižuterie 48 let, Radostná pod Kozákovem Svobodní a Soukromníci: Kraj je bohužel v podstatě jen průtokový ohřívač peněz, jehož úkolem j e rozdělit peníze, které mu pošle stát. Mým cílem tedy bude snaha o to, aby peníze byly rozdělovány co nejúčelněji a nejtransparentněji.

Moravskoslezský kraj

Region Opavsko a článek Odpovídá Radomír Klein (27. 9. na str. 4):
lídr kandidátky koalice Svobodných a Soukromníků.
Jste kandidát na hejtmana. Co byste udělal jako své první kroky v úřadu?
Předpokládám, že ti občané, kteří podporují Svobodné a Soukromníky, chtějí zlepšit fungování krajského úřadu a k tomuto zadání musí veškerá práce hejtmana směřovat.

Ekolist a článek Krajské volby 2016: Moravskoslezský kraj – téma ovzduší už není tak silné, jako v minulých volbách (29. 9.):
Strana svobodných občanů jde v Moravskoslezském kraji do voleb v koalici se Stranou soukromníků České republiky s několika málo stručnými prioritami. Životního prostředí se týká slib budování obchvatů měst a obcí a mimoúrovňových křížení na železničním koridoru. Svobodní a soukromníci ještě chtějí produkci kvalitních regionálních potravin bez zbytečné byrokracie a házení klacků pod nohy.

Lidovky.cz a článek Talentovaní a mladí, zůstaňte, prosí Moravskoslezký kraj (30. 9.):
Vedoucí kandidátky Svobodných a Soukromníků Radomír Klein položil na stůl téma hospodaření ostravského Letiště Leoše Janáčka v Mošnově. „V minulých letech se stalo fyzikálním jevem velmi podobným černé díře. Každoroční nehorázné částky na propagaci letiště nebo kraje v řádech desítek milionů korun či takzvané rozlétávání nových linek jsou skvělými příklady rozhazování prostředků z veřejného rozpočtu,“ napsal LN Klein, a dodal: „Při dalším provozování letiště budeme proto usilovat o nalezení vhodné formy spolupráce mezi krajem a soukromým kapitálem. Zřízení nové linky Mošnov–New York, s krajskou dotací, proto rozhodně nepodpoříme.“

Článek + odkaz na video rozhovor s R. Kleinem zveřejnila ČT24.cz Chtějí váš hlas: Co slibují v Moravskoslezském kraji lídři, kteří se nedostali do debaty ČT? (3. 10.):
Koalice stran, která společně kandiduje v deseti krajích, podle jejího lídra Radomíra Kleina nemá pro nadcházející krajské volby v Moravskoslezském kraji žádné stěžejní nosné téma. Zabývat se chce rozpočtem a položkami, na které krajské miliardy jdou.

Bruntálský deník.cz a článek Krajské volby: kandiduje devět starostů z Bruntálska (3. 10.):
O křesla v krajském zastupitelstvu usiluje 131 lidí z okresu Bruntál. Šanci překročit hranici potřebnou ke zvolení do krajského zastupitelstva (volební potenciál nad pět procent) má ještě koalice Svoboda a přímá demokracie a Strana práv občanů, Svobodní a soukromníci, Nezávislí a těsně pod hranicí (4,8) jsou vítězové studentských voleb „Nanečisto" Piráti.

Plzeňský kraj

Ekolist a článek Krajské volby 2016: V Plzeňském kraji se kandidáti vyjadřují nejčastěji k úložišti a dopravě (5. 10.):
Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků ve svém programu pro Plzeňský kraj uvádějí, že v případě NP Šumava by měl být kraj moderátorem dialogu mezi obcemi a Správou NPŠ, aniž by zasahoval do odborné stránky ochrany přírody. „Měl by pomoci obcím s jejich dalším rozvojem, a tím podpořit zaměstnanost na Šumavě a v Pošumaví. O krajinu se budou nejlépe starat ti, kteří v ní bydlí, kteří k ní mají vztah,“ míní…

Olomoucký kraj

Olomoucký deník a článek Brzda kraje: chybějící dálnice, rozbité cesty. Co na to lídři? (29. 9.):
Je nepochopitelné rozhodnutí ministra dopravy Ťoka, že kraje v příštím roce nedostanou na opravy silnic žádné finanční prostředky. Kraj takovou zátěž nezvládne bez pomoci státu. Nelze žádné opravy upřednostňovat.
Richard Sokol, Svobodní + Soukromníci

Vyšlo i v Hranickém deníku, Přerovském a Prostějovském.

Ekolist.cz a článek Krajské volby 2016: V Olomouckém kraji řeší strany především spalovnu, kanál D-O-L a turistiku (4. 10.):
Ke vzniku nové „spalovny“, či lépe řečeno zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) se kandidující uskupení staví neutrálně i kriticky, nebo si alespoň kladou vlastní podmínky. Podle Svobodných a Soukromníků není tato stavba v kraji nezbytná, pokud by však měla vzniknout, musí se tak učinit „na základě záměru soukromého investora, který stavbu rovněž zafinancuje“.

Olomoucký deník zveřejnil 3 články DENÍK SE PTAL: Měl by se stát průběžně podílet na opravách krajských silnic? (29. 9. na str. 2):
Richard Sokol, 37 let, volební lídr Svobodní + Soukromníci Stát by měl primárně zajistit bezproblémový stav dálnic a silnic první třídy, kterých je vlastníkem. Až poté je možné požadovat, aby se podílel i na údržbě a správě silnic, které jsou ve vlastnictví kraje.

DENÍK SE PTAL: Jaká je podle vás největší bezpečnostní hrozba pro Olomoucký kraj? (1. 10. na str. 2):
Richard Sokol, 37 let,volební lídr Svobodní + Soukromníci Za bezpečnostní hrozbu pro Olomoucký kraj je možné v současné době považovat primárně negativní dopady vyplývající z uprchlické krize. Jako koalice Soukromníků ČR a Svobodných jsme proti jakýmkoliv azylovým zařízením pro uprchlíky v kraji.

DENÍK SE PTAL (3. 10. na str. 2):
Richard Sokol, 37 let, volební lídr Svobodní + Soukromníci Současná situace na trhu práce nahrává tomu, aby nezaměstnanost klesala. Kdo má obvykle problém získat místo, může v době konjunktury profitovat z poptávky podnikatele. Nevidíme problém ve výši minimální mzdy, spíše ve struktuře pracovní síly.

Královéhradecký kraj

Ekolist.cz a článek Krajské volby 2016: V programech pro Královéhradecký kraj se skloňuje především sucho (27. 9.):
Podle Strany svobodných občanů a Strany soukromníků ČR by měl být plán odpadového hospodářství nastaven tak, aby se vyplatilo třídit a recyklovat. Podpoří smysluplná protipovodňová opatření v ohrožených obcích, revitalizaci malých vodních ploch. Dotace do zemědělské techniky by podle jejich názoru měly směřovat do půdo-ochranných technologií, které povedou ke znásobení schopnosti půdy zadržovat vodu. Také dotace do environmentálních opatření v zemědělství chtějí uzpůsobit tak, aby sami zemědělci mohli tato opatření soustředit do oblastí, kde se skutečně zvěř a ptactvo vyskytuje…

SENÁTNÍ VOLBY

Aktuálně.cz a článek Disident "Čuňas" Stárek: Zřídil bych evropské Guantánamo. Stříhali mě naposledy vězeňští holiči (27. 9.):
Čtenáře zajímalo i to, proč kandiduje za Občanskou demokratickou stranu, a upozorňovali na skandály v její minulosti. "Mě zajímá především dnešní ODS," odpověděl Stárek s tím, že s programem strany se ztotožňuje na 80 procent. "Vedle ODS mně podporují i Svobodní," upřesnil…

Server Čtidoma.cz Disident, exředitel Sazky, či taneční mistr. Koho volit do Senátu za Prahu 6 (3. 10.):
František "Čuňas" Stárek (ODS s podporou Svobodných)

Boleslavský deník a článek Do voleb do senátu jdou všichni současní senátoři (5. 10. na str. 12):
Nejpočetnější skupinou jsou kandidáti mezi padesáti až pětapadesáti lety. Nejstarším z nich je sedmašedesátiletý manažer a ekonom Milan Vodička (Svobodní) z Kutné Hory.

ZPRÁVY Z OBCÍ

Deník.cz a článek Tajné hlasování neprošlo (29. 9.):
V roce 2012 byli odvoláváni z funkcí tehdejší místostarosta Roman Málek a členové rady David Kasal a Vlaďka Michalová. Tehdy se o nich bez jakýchkoli pochyb hlasovalo tajně. A letos na začátku roku byl na návrh Svobodných odvoláván z funkce místostarosty znovu Roman Málek.

Vyšlo i v tištěné verzi Chrudimském deníku Tajné hlasování neprošlo (29. 9. na titulní straně) a v online verzi Chrudimského deníku.

Praha, 5. října 2016

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31