Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šrámek: Nejen srpnové paralely

Šrámek: Nejen srpnové paralely

Babička sedí s vnoučkem na terásce chaty. Dívají se přes údolí na lesy a na silničku, která vede do Chudenic. Letní slunečný den, ptáci zpívají v korunách ovocných stromů.

Zdálky uslyší hřmot, jaký v té klidné oblasti a lesích nikdy nebylo slyšet. Zvedají se, aby lépe viděli, co se děje.

Od Klatov se po silnici valí kolona tanků a nákladních aut plných vojáků. Babičce, která zažila válku, proběhne hlavou: „Okupace…“ Se slzami v očích a s obavami usedá na lavici a vnoučka přivine blíž k sobě.

Normalizace – posílení moci

Normalizace byla důsledkem srpnové okupace Československa Sovětskou armádou a vojsky Varšavské smlouvy v rámci „bratrské pomoci“.

Aktivní odpůrci proti okupaci byli vyhazováni z práce. Nebylo jim dovoleno cestovat, a to ani v rámci socialistického bloku. Dětem nebylo umožněno studovat. Mnohé rodiny byly sledovány Státní bezpečností. V rámci RVHP byly ještě striktněji určeny oblasti, co která země smí nebo nesmí produkovat. Centrální plánování zcela zničilo jakékoli snahy o decentralizaci a možný návrat živnostníků.

Do škol se ještě usilovněji vrátily prvky „ideové masírky“ dětí, které měly zajistit „správný vývoj“ nového socialisticky smýšlejícího člověka. To vše bylo „hlídáno“ (ne)povinnou organizovaností mládeže v Pionýru a Svazu socialistické mládeže.

Mlčící většina se přizpůsobuje ještě větším ztrátám svobod a snaží se tak nějak přežít.

Současnost

Novodobé RVHP v podobě EU určuje, co se smí kde vyrábět, jaké zemědělství se bude kde podporovat. Jak zakřivený může být banán a okurka, jak výkonný smí být vysavač…

Různé „úmluvy“ mají zajistit správnou „ideovou masírku“ malých dětí, aby z nich vyrostla uvědomělá mládež, ten správný „Evropan“, vykořeněný z „nacionalistických“ předsudků a vědomí o své vlasti.

Přijímá se legislativa, která má „odzbrojit“ obyvatelstvo a potichu se plánuje vznik „evropské armády“. Že by předzvěst možné další „bratrské pomoci“?

A mlčící většina se přizpůsobuje ztrátám svobod a nařízením, která často odporují zdravému rozumu a pudu sebezáchovy.

Závěr

Ti, co zažili jakoukoli dobu temna a měli i osobní zkušenost s perzekucí, stále neztratili instinkty vůči totalitě, i plíživé. A je jedno, jestli ta totalita je hnědá, rudá nebo modrá s hvězdami.

Nebuďme lhostejní a nenechme se odradit napadáním vlastních názorů, nálepkováním a dejme najevo své postoje.

Buďte si jistí, že když se nebudete zajímat o politiku, politici se začnou rychle zajímat o vaše svobody a peněženky. A vůbec k tomu nemusí použít tanky…

Ivan Šrámek,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31